Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Usta başkanlardan ders
26 Mart 2017, Pazar - 12:18Akdeniz Belediyeler Birliği’nin (AKBB) Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliğiyle düzenlediği 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nda, (Antalya City Expo) ilk Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Tarihi Kentler Birliği (TKB) eski başkanı Dr. Asım Güzelbey konuşmacı olarak yer aldı.
Profesyoneller dinledi
Antalya Expo Center’da düzenlenen ve pazar gününe kadar sürecek olan Antalya City Expo kapsamındaki sempozyumu, çok sayıda belediye meclis üyesi, genel sekreterleri ve belediye bürokratı dinledi. Başkanlık ettikleri şehirlerinde iz bırakan hizmetlerde bulunmuş yerel yöneticiler, yaklaşık 2 saat boyunca tecrübelerini paylaştı.
Başkanlar uygulamalarını anlattı
Açılış konuşmasını yapan Başkan Türel, günümüzdeki belediyeciliğin hizmet kapsamının genişlediğine vurgu yaptı. Halen TKB Danışma Kurulu Üyesi olan Dr. Güzelbey ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Büyükerşen de, şehirlerinde yaptıkları hizmet yatırımlarının karar veriliş, uygulanış ve sonuç kısmını anlattı. Her 3 konuşmacı da, görevlerinin icrası sırasındaki karşılarına çıkan engelleri ve bu engelleri nasıl ortadan kaldıklarını dile getirdi.
Tütüncü’den teşekkür
Sempozyumu aynı zamanda AKBB danışmanı olan AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile birlikte en ön sıradan dinleyen AKBB ve Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, fuarın ev sahibi olarak kapanışta Türel, Büyükerşen ve Güzelbey’i tebrik etti. Antalya City Expo’nun onur konuğu olan Büyükerşen’i uğurlamadan önce bir süre sohbet eden Tütüncü, ilçesinde Eskişehir’dekine benzer hizmet yatırımlarını anlattı, usta belediyeciden tüyolar aldı.