Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez’de aile seminerleri
17 Mart 2017, Cuma - 11:47Çeşitli şehircilik hizmetlerinin yanında Kepezlilerin sosyal ve kültür birikimlerini arttırıcı etkinliler de düzenleyen Kepez Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü işbirliğiyle her ay farklı bir noktada aile şiddete yönelik bilinçlendirme seminerleri düzenliyor.
Sosyal Hizmet Uzmanı Sultan Yılmaz’ın ‘aile içi şiddeti önleme’ başlıklı seminerin yapıldığı Erenköy Etüt Merkezi’ne, çok sayıda kadın katıldı.
Dördüncü seminer Dokuma’da
Yaklaşık 2 saat süren seminerin dördüncüsünün de, Dokuma’daki Barış Etüt Merkezi’nde 12 Nisan’da ve saat 14.00’de gerçekleştirileceği duyuruldu. Bu seminere de katılacak olan Yılmaz, anlatımı öncesinde aile içi şiddeti anlatan bir video filmi izletiyor. Gösterimin ardından da şiddet nedir, çeşitleri nelerdir, şiddete kimler nerede maruz kalır, maruz kalındığında neler yapılmalı, şiddetin kadın ve çocuklar üzerindeki etkileri, şiddete uğrandığında nerelere başvurulabilir ve hangi hizmetler alınabilinir başlıklarında bilgilendirme yapılıyor.
Soru cevap kısmıyla tamamlanıyor
Aile kanunlarının anlatıldığı ve şiddetin hiçbir gerekçesinin olmayacağının vurgulandığı anlatım sonunda, Yılmaz yaşanmış aile içi şiddet örneklerini de anlatabiliyor. Seminerin sonunda ise, soru- cevap kısmına geçiliyor. Bu bölümde kadınlar, en fazla kadın haklarının ne olduğu, boşanma ve çocuğun velayeti konusunda sorular yöneltiyor.