Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Efsane minibüs Kepez’de
17 Şubat 2017, Cuma - 16:59Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, bir kültür hizmeti olarak başlattığı nostaljik araç koleksiyonuna, hafızalarda iz bırakan bir klasik otomobil daha eklendi.
Resmi adı transporter veya halk arasında van minibüs, panelvan, mini van olan Volkswagen’in efsane minibüsü VW T2’de koleksiyonda yerini aldı. 1950’de üretimine başlanan Volkswagen’in efsane minibüsü ile koleksiyondaki klasik otomobil sayısı 15 oldu.
Halil Oya bağışladı
Efsane Minibüs VW Kombi’yi, daha önce de belediyeye klasik otomobiller hediye eden Varsak Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Halil Oya bağışladı.
Oya, belediyenin resmi araç otoparkında 1978 model efsane minibüsü Başkan Hakan Tütüncü’ye teslim etti.
Nostaljik araçlar müzesi
Bağışından dolayı Halil Oya’ya teşekkür eden Başkan Tütüncü, “büyük gayret ve çabayla nostaljik araçlar koleksiyonunu oluşturuyoruz. Koleksiyonumuzdaki klasik araçları bir müze içerisinde sergileme projemiz var. Bu projenin ilk adımını bu yıl atacağız.” dedi.
Antalyalılara destek çağrısı
Koleksiyonda şu an 15 aracın bulunduğunu hatırlatan Tütüncü, nostaljik araçlar müzesi ile şehrin sokaklarında, caddelerinde gezmiş, hatıralarda yer edinmiş araçlardan bir koleksiyon meydana getirmeyi ve sergilemeyi amaçladıklarını kaydetti.
Tütüncü, Antalyalıları koleksiyona katkı vermeye davet etti.