Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Belediye-halk işbirliğiyle kentsel dönüşüm
16 Şubat 2017, Perşembe - 12:15Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün ilçede gerçekleştirdiği şehirleşmenin yaşandığı ilçelerden bir tanesi de Mehmet Akif Ersoy Mahallesi oldu.
Başkan Hakan Tütüncü, göreve geldiğinde mahallede yoğun bir gecekondu yapılaşması vardı. Başkan Tütüncü, ilk önce gecekonduda oturan hak sahiplerinin tapu sorununu çözdü. Tütüncü, daha sonra gecekonduların yerine imara uygun konutların yapılmasını hızlandırmak için mahallede kat artışı gerçekleştirdi.
Kamu yatırımları bölgenin cazibesini artırdı
Değişim ve dönüşüm için kat artışını yeterli görmeyen Tütüncü, değerinin artması, yatırım için cazip hale gelmesi için bölgeye kamu yatırımlarının yapılmasını sağladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı işbirliği sporcu fabrikası olarak adlandırılan çok amaçlı bir spor salonu Mehmet Akif Mahallesi’ne kazandırıldı. 350 yataklı Kepez Devlet Hastanesi’ne de mahalleye çok yakın bir bölgede hizmete girdi.
3 yılda 362 adet konut
Mülkiyet ve imar problemlerinin çözümü, kamu yatırımları ve temel belediyecilik hizmetleriyle yatırım için cazip hale gelen Mehmet Akif Mahallesi’nde şimdilerde gecekondudan modern konutlara hızlı bir dönüşüm yaşanıyor. Belediye, mahallede 2013’te 66, 2014’te 82, 2015’te 115 ve 2016’da 99 adet inşaat ruhsatı verdi. Yani 4 yılda mahallede 362 adet yeni konut inşa edildi.
Kentsel dönüşüm şantiyelerini gezdi
Dönüşümün mimarı olan Başkan Hakan Tütüncü de mahallede yaşanan bu gelişmeyi ‘belediye-halk işbirliğiyle’ gerçekleşen kentsel dönüşüm olarak nitelendiriyor. Tütüncü, geçtiğimiz günlerde mahalledeki kentsel dönüşüm şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Tütüncü, bölgede konut inşa eden müteahhitlerle sohbet etti ve onların taleplerini dinledi.
Müthiş bir değişim ve dönüşüm var
Mehmet Akif Mahallesi’nde göreve geldiğinde yoğun bir gecekondu yapılaşmasının olduğunu anımsatan Başkan Tütüncü, “Bir zamanlar gecekonduların merkezi olan Mehmet Akif Mahallemizde Şimdilerde müthiş bir değişim ve dönüşümün yaşanıyor. Mahallede belediye-halk işbirliğiyle müthiş bir kentsel dönüşüm gerçekleşiyor. Belediye olarak park düzenlemesi, mevcut yolların asfaltlanması gibi temel belediyecilik çalışmalarımızla mahallenin modern görünümüne katkı sağlıyoruz.” açıklamasını yaptı.
Başkan Tütüncü, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Muhammet Tuna’yı da ziyaret etti.
Kepez Müteahhitler Derneği Başkanı Süleyman Akbıyık da ziyaretlerde Tütüncü’ye eşlik etti.