Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez bu yıl da yürekleri ısıtacak
3 Şubat 2017, Cuma - 16:56Örnek bir hizmet olan Askıda Elbise kampanyası, geçtiğimiz yıl yüzlerce vatandaşı kışın soğuk günlerinde ısıtmıştı.
Bu yıl yine aynı uygulama ile vatandaşların ihtiyaç fazlası olan temiz kıyafetleri askıda yerlerini alarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Maddi durumu yeterli olmayan vatandaşları rencide etmeden desteklemeyi amaçlayan proje, askıda ekmek projesi gibi oldukça nazik bir yardımlaşmayı amaçlıyor. İhtiyacın Olmayanı Paylaş Yürekler Isınsın sloganı ile yola çıkan proje, bu yıl da Sakarya Bulvarı üzerindeki iki noktada ve Dokuma Park girişinde olmak üzere toplamda üç noktada hizmet veriyor.
Evde bulunan temiz ve kullanılmayan kıyafetlerini askılara asan vatandaşlar, soğuk kış günlerinde yardıma muhtaç vatandaşlarla kıyafetlerini paylaşıyor. Proje kullanılmayan ancak temiz olarak bekleyen kıyafetleri doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kepezli vatandaşlar, giymediklerini kıyafetlerini soğuk günlerde ısınmaları için askılara asıyor.
Yardım alan ile yardım edenin birbirini görmediği askıda elbise kampanyasında ihtiyaç sahibi vatandaşlar rencide olmadan kışlık giyecek ihtiyaçlarını karşılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, proje ile bu yıl da yüzlerce vatandaşın gönüllerini ısıtmayı amaçladıklarını söyleyerek, vatandaşları kullanmadıkları kıyafetleri bu yöntemle paylaşmaya davet etti.