Son Haberler
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
Kepez gün geçtikçe daha da yeşilleniyor
9 Kasım 2016, Çarşamba - 11:16Antalya’nın en büyük kent parklarını oluştururken, bir yandan da mahalle parklarını kazandıran Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, çeşitli mahallelerde yapımı tamamlanmış ve yapımı devam eden mahalle parklarını denetledi. Varsak Ayanoğlu Mahallesi parkı inşaatını ekipleriyle birlikte ziyaret eden Başkan Tütüncü, sonrasında Yenidoğan, Ahatlı ve Duacı Mahallelerindeki park alanlarını gezdi.
Vatandaşların memnuniyetini ölçtü
Gezisi sırasında karşılaştığı vatandaşlarla selamlaşan Tütüncü, hal hatır sordu, belediyesinden istenilen başka hizmetler olup olmadığını sorguladı. Bu gezileriyle vatandaşların belediyesinden memnuniyetini de ölçen Tütüncü, Yenidoğan Mahallesi’nde yapımı tamamlanmış parkta çay keyfi yaşayan kadınların da misafiri oldu. Parkın bankında oturup kadınlarla sohbet eden Tütüncü, karşılaştığı çocuklarla çeşitli oyuncaklar hediye edip, parktan memnuniyetlerini sorguladı.
Yeni parklarda paten pistleri olacak
Parkları ve yolları yapan teknik ekip ile birlikte yaptığı bu gezisinde var olan ve planlanmakta olan parkların şekillenmesinde, fikirlerini paylaşan Tütüncü, park içindeki basketbol sahalarının tellerle çevrilmeyerek patenli çocuklara da hizmet etmesini istedi. Yeni yapılacak parklara da paten pistleri kurulmasını isteyen Tütüncü, Fen İşleri ekiplerinden, çocukların değişen ihtiyaçlarına göre hizmet etmelerini talep etti.
Rahatlıkla ulaşılan parklar
Kepez’in dört bir yanındaki çocukların rahatlıkla ulaşabildikleri mahalle parkları kazandıracaklarını vurgulayan Tütüncü, Ayanoğlu Mahallesi’ndeki 2600 metrekarelik yeni park şantiyesini gezdi. Şehir merkezinden uzakta kalan bu mahallenin önce yollarını asfaltladıkları, ardından yeni yollar açtıklarını belirten Tütüncü, şimdi de en çok talep edilen park yaptıklarını söyledi.
Uzak mahallelerde de olacak
Varsak Ayanoğlu mahallesini çok hızlı bir şekilde şehirleştirmeye devam ettiklerini belirten Tütüncü, “Burası merkeze biraz daha uzak mahallelerimizden birisi. Ama biz belediyenin her anlamdaki hizmetini buralara da getirmenin gayretindeyiz.” dedi.
10’dan fazla park yapılıyor
Mahalle parklarını bölgeye getirerek ilçenin dört bir yanındaki çocuklarına rahatça oynayabilecekleri alanları kazandıracaklarını belirten Tütüncü, şöyle konuştu; “Çocukların caddelerinde, parklarında mutlu olduğu bir Kepez inşa etmek istiyoruz. Pek çok park şantiyemiz var. Şu anda 10’dan fazla park yapımı devam ediyor. Büyük parklar için gayret göstersek de, mahalle parklarını çok önemsiyoruz. Çünkü insanlarımız mahallelerde yaşıyor ve bu parklar evlere daha yakın olduğundan ulaşabilmesi kolay oluyor. Kararlı bir şekilde sürdürdüğümüz park yenileme ve yeni park açma çalışmamız devam ediyor. Kazanan Kepezli çocuklar olacak.”