Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez’de cem evinde iftar
13 Ekim 2016, Perşembe - 10:40Kepez Belediyesi, Altınova Cem Evi’nde alevi vatandaşlarımıza iftar yemeği verme geleneğini bu yıl da sürdürdü.
Bu yıl 300 kişilik çıkartılan yemekte çorba, kuru fasulye, pilav, ayran ve tulumba tatlısı vardı. Alevi inançlarına uygun olarak yemeklere et ve soğan koyulmadı. İçecek olarak da su yerine ayran verildi.
Başkan Özsoy yemek dağıttı
Muharrem ayının 10’uncu günü münasebetiyle verilen iftar yemeğinde, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy bizzat görev yaptı. Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’yü temsilen görev alan Özsoy, kuru fasülye kazanının başında yerini alarak yemek dağıtımında rol oynadı.
Gönüller birbirine bağlanıyor
Ankara’daki 3 bakanlık ile temasları nedeniyle iftar yemeğine katılamayan Başkan Tütüncü, Muharrem ayının tarihimizde ve geleneğimizde yüreğimizin dağlandığı, gözyaşının sel olduğu bir vakte işaret ettiğini söyledi. Tütüncü, “O vakit İmam Hüseyin’in ve Kerbela şehitlerimizin Rabbine yürüdüğü, hiç unutamayacağımız o acının, Kerbela hadisesinin adıdır. Muharrem ayında Kerbela şehitleri için düzenlenen anma törenleri, gönülleri birbirine yaklaştırıyor.” mesajı verdi.