Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kongrenin merkezi de artık Kepez
7 Ekim 2016, Cuma - 12:05Kepez Belediyesi tarafından hayata geçirilen ve 40 milyon lira yatırım ile en büyük proje olan Mimar Sinan Kongre Merkezi, kalabalık toplantıların tercih sebebi olarak hizmete başladı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, temelinin atıldığı günden tamamlanıncaya kadar yakından ilgilendiği 19 bin 073 metrekare alana sahip tesis önemli bir kongreye ev sahipliği yaptı. Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği iş birliğinde düzenlenen Fiziksel Aktivite Uygunluk Reçetesi Karnesi Liderlik Eğitimi Programı, binlerce kişinin katılımıyla Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.
Birbirinden farklı hizmet alanları, work shop çalışma atölyeleri, sergi alanları ve toplantı salonları ile Antalya’nın hem en büyük, hem de en görkemli kongre merkezi olan Mimar Sinan Kongre Merkezi, farklı organizasyonlarla ilk konuklarını memnun şekilde uğurlamanın mutluluğunu yaşıyor.
Sağlık ve spor alanındaki ilk kongre ile binlerce kişinin adım attığı tesis, Antalya’nın göz bebeği olarak hizmetini sürdürüyor. Merkezin fuaye alanları, karşılama ve molalar için hizmet verirken, sıra düzeninde iki bin kişi kapasitesiyle Antalya’da adını listenin başına yazdıran büyük salonda gerçekleşen kongre, yüzlerce öğretmen ve doktorun aynı anda eğitim aldığı bir nokta olarak hizmet sundu. Katılımcılar ve ev sahibi dernek ve kuruluşların oldukça rahat ve planlı hareket edebilmesine olanak sağlayan, Mimar Sinan Kongre Merkezi’nin konuklardan tam not almasını sağladı.
Düğün, fuar, seminer, konferans gibi çok farklı organizasyonlara cevap verecek nitelikte olan merkez, sağlıklı yaşam için eğitim alan binlerce katılımcının modern ve ferah bir ortamda bir arada olmasına olanak sundu. Kepez Belediyesi’nin kendi olanakları ile inşa ederek hizmete sunduğu en büyük bütçeli projesi, beş yıldızlı otel konforunda hizmet veren işletmesi ve hayranlık uyandıran dekorasyonu ile ilk büyük organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Yerel, ulusal ve uluslararası nice etkinliğe ev sahipliği yapabilecek olan merkez, Antalya için büyük bir önem taşıyor. Kepez’in gelişim serüveninde ciddi bir boyut atlamasını sağlayan proje, genç Başkan Tütüncü’nün gayretleri ile önemli organizasyonları Kepez’e taşıyan ciddi bir yatırım olarak ilçenin parlayan yıldızı haline geliyor.