Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez’de eğitim hiç bitmiyor
20 Eylül 2016, Salı - 10:16Kepez’in eğitim standartlarının yükselmesinde hemen her türlü katkıyı ortaya koyan Kepez Belediyesi’nin etüt merkezleri, yaz kurslarının ardından yeni eğitim sezonunda da eğitimlerine devam edecek.
Adnan Menderes Tam Olimpik Yüzme Havuzu bünyesindeki etüt merkezi, Barış ve Erenköy Mahallelerindeki bilgi evlerinde, Orhan ve Osman Gazi Semtevleri’ndeki etüt merkezleri, öğrenci kayıtlarını kabul ediyor.
Deneme sınavları
Türkçe, matematik, fen bilgisi ve İngilizce eğitimlerinin verildiği etüt merkezlerinde, her branştan haftada ikişer saat eğitim veriliyor. Hafta sonlarında eğitim gruplarının da oluşturulduğu merkezlerde, okullarda görülen derslerin tekrarı yapılıyor. Deneme sınavlarının da yapıldığı merkezlerden memnun olan öğrenciler, gün geçtikçe daha fazla etüt merkezlerine rağbet gösteriyor.
Sosyal aktiviteler de yapılıyor
Etüt merkezlerine kayıt yaptıran çocuklar, Kepez Genç Kart sahibi olarak çeşitli haklardan da yararlanıyor. İkinci ve sekizinci sınıflar arası öğrencilerin katıldığı etüt merkezleri, aynı zamanda sosyal aktiviteler de düzenliyor. Tüm öğrenciler yüzme havuzundan ücretsiz yararlanırken, sinema, tiyatro, çeşitli geziler gibi etkinliklere katılıyor.
Başarılı öğrencilere ödül teşviği
Sürekli olarak etüt merkezlerini ziyaret eden Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, çocuklara ve eğitime olan ilgisini sergiliyor. Eğitim sezon sonunda her etüt merkezinde veli toplantısı düzenleyerek anne ve babaların memnuniyetlerini de sorgulayan Tütüncü, talepleri göze alıyor. Etüt merkezlerine katılıp da TEOG sınavından başarılı olan öğrencilere bisiklet, bilgisayar, top gibi çeşitli hediyeler veren Tütüncü, Kepezli çocukların daha iyi eğitim alması için teşviklerde bulunuyor.
Kepez ilçesinin dört bir yanındaki etüt merkezlerinin telefon numaraları ise şöyle;
Adnan Menderes 4172700
Barış 3256691
Erenköy 3325997
Orhan Gazi 2261026
Osman Gazi 3615181