Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez Belediyesi evleri de temizliyor
9 Eylül 2016, Cuma - 15:01Eğitimden sağlığa, spordan sanata kadar bir çok alanda sosyal belediyecilik bakış açısıyla yola çıkan Kepez Belediyesi, yine ilklere imza atarak adından söz ettiren projeler sunuyor.
Türkiye’nin en kapsamlı evde sağlık hizmetine sahip olan belediyelerinden biri olan Kepez Belediyesi, bakıma muhtaç olan vatandaşların sağlık kontrolleri ve kişisel bakımının yanı sıra, gücü olmayan, yatağa bağlı, yaşlı ve muhtaç vatandaşlara ev temizliği hizmeti veriyor.
Camii ve okullardan sonra sıra evlerde
İlçede bulunan yaklaşık 200 camiinin ve eğitim kurumlarının temizliği belediye ekipleri tarafından yapılırken, evde bakım hizmeti kapsamında Kepez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nce bir de ev temizliği hizmeti veriliyor. Enjeksiyon, pansuman, rutin kontroller, ağız ve diş sağlığı, tırnak ve saç kesimi gibi hizmetlerin yer aldığı ve 35 kişilik kadrosu ile belli periyotlarda 66 mahalledeki vatandaşlara hizmet veren evde sağlık ekibi, gerekli notları alarak Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne iletiyor. Evde sağlık hizmetinde alınan notlar ve mahalle muhtarlarının yönlendirmesiyle evlere giden ekipler, dip bucak temizlik yaparak hasta ve yaşlı vatandaşların daha steril ve temiz bir ortamda yaşamasına katkıda bulunuyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, sosyal belediyecilik bakış açısıyla verdikleri evde sağlık hizmetinin sadece sağlık alanıyla kısıtlı olmadığını, aynı zamanda evde bakım ve vatandaşın her derdine çare olan bir belediyecilik anlayışıyla verilen bir hizmet olduğunu belirtti. Vatandaşın evine temizlik hizmeti götüren Kepez Belediyesi, imza attığı ilklerle Kepez’i güzelleştirmeye devam ediyor.