Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
AKMEK’te yeni dönem
24 Ağustos 2016, Çarşamba - 09:39Her yıl binlerce vatandaşı meslek sahibi yapan Antalya Kepez Meslek Edindirme Kursları, yaz aylarında verilen aranın ardından eğitime kaldığı yerden devam ediyor.
Orhan Gazi Semt Konağı, Osman Gazi Semt Konağı, Dokuma, Göksu, Erenköy, Sakarya, Duacı, Yenidoğan, Barış ve Varsak şubelerinde başlayacak olan kurslar farklı yaş ve meslek gruplarından kayıt kabul edecek. Şube sayısı her dönem artan meslek kursları, yeni dönemde de birbirinden farklı alanlarda yüzlerce kişiyi istihdam edecek.
Kayıtlar Eylül’de
Yeni dönemin başlayacağı AKMEK için 5-9 Eylül tarihleri arasında kayıt yapılacak. Kayıtlar tüm şubelerden bir adet vesikalık fotoğraf ve kimlik fotokopisi ile yapılabilecek. Tamamen ücretsiz olan kurslar, kayıt döneminin ardından 1 Ekim tarihinde yeni kursiyerleri ile döneme başlayacak. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar gerekli belgeler ile kendilerine en yakın kurs merkezine başvuru yapabilecek.
Geniş kapsamlı kurslar
AKMEK, yeni sezonda da farklı yaş ve meslek gruplarından oluşan yüzlerce kişiye kurs verecek. Ev hanımlarına yönelik iğne oyası, ahşap boyama, makine nakışı gibi kursların yanı sıra Kur’anı Kerim, İngilizce, Almanca, Arapça gibi dil kursları, gitar, bağlama gibi enstrüman kursları, mutfak ve bilgisayar eğitimi verilecek. Meslek edindirme amaçlı gerçekleştirilen kurslar yediden yetmişe herkese hitap eden branşları ile Ekim ayında başlayacak.