Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez ikinci kreşine kavuşuyor
18 Ağustos 2016, Perşembe - 10:46Eğitim alanında verdiği birçok hizmet ile vatandaşların takdirini toplayan Kepez Belediyesi, bu sezon iki kreşini birden hizmete sokacak.
Belediye hizmet binası arkasındaki Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin ikinci şubesi, Dokuma’daki Özgürlük Mahallesi’nde hizmete giriyor. Her sınıfın 20 kişilik olduğu kreşlere, 36 ile 72 aylık çocuklar alınıyor. Her iki kreşin kapasitesi de 160 olarak belirlendi.
İngilizce ve spor eğitimleri
Her birinde 8’er eğitimcinin yer alacağı kreşlerde İngilizce, değerler eğitimi, spor, drama gibi alanlarda eğitimler veriliyor. İki kreşte de bulunan zemin kattaki, sinema salonu, aynı zamanda çocukların gösterilerini sundukları sahne işlevini görüyor. Dönem içinde birçok eğitici gezilerin düzenlendiği kreşler, 5 yıldızlı hizmet sunuyor.
Yemekler kreşte hazırlanıyor
Kreşlerde kahvaltı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı da veriliyor. Bu yiyecek hizmetleri, kreşlerin kendi mutfaklarında hazırlanarak çocuklara sunuluyor. Böylece dışarıdan yiyecek getirilerek herhangi bir hijyen sorununun da önüne geçilmiş olunuyor. Teomanpaşa ve Özgürlük Mahallelerindeki kreşlere kayıtların bizzat yapılması gerekiyor.