Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
5 bin gençle yüz yüze sohbet
7 Mayıs 2016, Cumartesi - 21:33Başkan Hakan Tütüncü\'nün her yıl gerçekleştirdiği ilçedeki liseleri ziyaret ve gençlerle sohbet etme çalışmasının 2016 dönemi tamamlandı.
\"Kepez Gençlik Buluşmaları\" adı altında yapılan eğitim çalışması Şubat ayında Kepez Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Toros Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ziyaretiyle başlamıştı.
Başkan Hakan Tütüncü, gençlik buluşmasının bu yılki son ziyaretini ise Baraj Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kepez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi\'ne yaptı.
Tütüncü, 4 ayda 20 okulu ziyaret etti ve 5 bine yakın gençle yüz yüze görüştü ve onların fikirlerini, taleplerini dinledi.
Kepez yönetiminde her kesimin sesi var
Bu yılki son lise ziyaretlerinde de coşkulu şekilde karşılanan Başkan Hakan Tütüncü, \"Kepez Gençlik Buluşmaları\" çalışmasını neden başlattıklarını şu şekilde açıkladı: \"Gençlerin fikirlerini alalım düşüncesiyle bu sohbetleri başlattık. Gençlerin fikirleri, düşünceleri ile zenginleşmek, onların düşüncelerini yönetime yansıtabilmek temel amacımız oldu. Bu ziyaretler katılımcı yönetim anlayışımızın bir ürünüdür. Şöyle ki, toplumun bütün kesimleri ile farklı programlarda bir araya gelmeyi, taleplerini onlardan dinlemeyi kendisine ilke edinmiş bir belediyeyiz. 7 yıldır böyle çalışıyoruz. Çocuklar, gençler, kadınlar, engelliler, toplumun çok farklı kesimleriyle çeşitli programlarda bir araya geliyoruz. Onların taleplerini, beklentilerini, bizimle, belediye ile alakalı düşüncelerini, önerilerini dinliyoruz. Modern anlamdaki belediyeciliğe katılımcılığı sağlayarak yerine getirebileceğimizi düşünüyoruz.
Kepez\'in gençleri başkanlarıyla sohbet ediyor
Gençlerle birlikte olmanın amacı gençleri fikirlerini, görüşlerini dinlemek ve onların penceresinden hayata ve şehre bakabilmektir. Sohbetlerdeki temel amacımız gençlerle sohbet etmekti. Gençlere nasihat vermeyi hiç sevmem. Çünkü gençler nasihat edilecek kimseler değildir. Onlar her şeyi bizden çok daha iyi bilirler.\"
\"Gençleri önemseyen belediyeyiz\"
Belediyecilikte her şeyden önce gençleri önemsediklerinin altını çizen Tütüncü, \"Gençler, geleceğin Türkiye\'sidir. Bugünün gençlerini iyi yetiştirebilirsek, onları geleceğe iyi taşıyabilirsek ülkemizin yarınları bugünlerinden çok daha aydınlık olacak. O bakımdan elimizden ne geliyorsa gençlere hizmet etme ve onlara daha iyi bir eğitim imkanı sunma noktasında gereken çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz.\"
Gençlik Buluşmaları\'na, Kepez Belediye Meclis Üyesi Bahattin Bayraktar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural ve Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy eşlik etti.