Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez\'e muhteşem hükümet konağı
29 Nisan 2016, Cuma - 10:30Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması Kanunu ile 2008’de ilçe olan Kepez, nihayet hükümet konağına kavuşuyor.
Kepez Kaymakamlığı ve bağlı kamu kurumları, hükümet konağı olmadığından dolayı 8 yıl boyunca farklı noktalardaki kiralık binalarda ilçe halkına hizmet veriyordu.
Kepez halkı da farklı noktalarda olmasından dolayı kamu kurumlarındaki işlemlerini yapmakta zorluk yaşıyordu.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşların kamu hizmetini ulaşmada yaşadığı zorluğu dikkate alarak Kepez Kaymakamlığı ile ilçeye hükümet konağı yapılması için çalışma başlatmıştı.
Yapımı başladı
Bu çalışma nihayet mutlu şekilde sonuçlandı ve iş makineleri Kepez Hükümet Konağı’nın temelini kazmaya başladı.
Kepez Belediyesi’nin, imar planı katkısı sağladığı bina, Barış Mahallesi Sakarya Bulvarı’ndaki Devlet Su İşleri hizmet binasının yanındaki 15 bin metrekare büyüklüğündeki arsa üzerine inşa ediliyor.
22 bin metrekare inşaat alanı olan ve Antalya Valiliği tarafından ihale edilen hükümet konağı binası, bodrum, 4 kat ve çatı katından oluşuyor.
Hükümet binası, modern ve geleneksel mimarisiyle de Kepez’in şehir kimliğinin modernleşmesine katkı sağlayacak.
Tüm kamu kurumları aynı binada
İhale bedeli 14 milyon 585 bin TL olan Kepez Hükümet Konağı, kaymakamlık ve bağlı kurumları aynı çatı altında toplayacak. Kaymakamlık kompleksinde Muratpaşa ilçesinde hizmet veren Kepez İlçe Tapu Müdürlüğü ve Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü de olacak. Hükümet konağında ayrıca Kaymakamlık, Mal, Nüfus, Milli Eğitim, İlçe Tarım, Sağlık, Gençlik ve Spor müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Toplum Sağlığı Merkezi, Tüketici Hakem Heyeti, İŞKUR, SGK Sigorta Merkezi, Sosyal Hizmetler kurumları da yer alıyor.
Tesiste, polis merkezi de ilçe halkına hizmet verecek.
500 günde tamamlanması planlanan Kepez Hükümet Konağı ile ilçe halkı kamu kurumlarındaki işlemlerini, tek bir bina içerisinde yapabilme rahatlığına kavuşmuş olacak.