Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Sebil geleneği Kepez’de sürdürülüyor
25 Nisan 2016, Pazartesi - 10:53Kepez Belediyesi’nin yeni hizmeti olan ikram çeşmesi, belediye ile vatandaş ilişkisini güçlenmesine katkı koyarken aynı zamanda Osmanlının sebil geleneğini de yaşatıyor.
Öncelikle Dokuma Parkı’ndaki şenlikte ilk kez Kepezlilerin hizmetine sunulan ikram çeşmesi, her cuma ile pazar günleri sabah namazları çıkışı farklı camilerde yer alacak. Dört tarafındaki çeşmelerden sürekli değişen çorbalardan ikram edilen ikram çeşmesi aracı, görenleri önce şaşırtıyor, ardından da gülümsetiyor.
Çorbalar başkanın elinden
Sabah namazını Hüseyin Alanyalı Cami’nde kılan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, belediyesinin imamlarının okuduğu Kur-an’ı Kerim ve mevlidi, cemaat ile birlikte dinledi. Cami çıkışında ikram çeşmesi başına geçen Başkan Tütüncü, bardaklara bizzat çorbaları doldurarak vatandaşlara hizmet etti. Ardından da cemaat ile öz çekim yaptı.
Vatandaşlar teşekkür etti
Çeşme başındayken ‘başkanlar hizmet eder’ diyerek mütevaziliğini de sergileyen Tütüncü, vatandaştan tam not aldı. Kimi vatandaş Tütüncü’nün hep ilkleri gerçekleştirdiğini dile getirirken, kimisi de bunun çok iyi düşünülmüş bir hizmet olduğunu söyledi.
Çorba bahane
Sabahın bereketini paylaşıp helalleşmenin çok önemli olduğunu ifade eden Tütüncü, “Çorba bahane, önemli olan Peygamberimize selam ve salat meclisi kurmak. Biz Kepezliler olarak çok şanslıyız, çünkü her fırsatta birlik ve beraberliğimizi derinleştirici çalışmalar yapıyoruz. Cuma ve pazar sabahları yaptığımız bu çalışmalar, muhabbetimize farklı bir derinlik katıyor. Namaz sonrası hemşerilerimizle sohbet etme imkanı bulduk. Vatandaşlarımızın bu olumlu tepkileri, yeni yeni sosyal adımlar atmamıza motivasyon oluşturuyor.” diye konuştu.