Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Dokuma’da nostaljik şenlik
9 Nisan 2016, Cumartesi - 23:42Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün uzun gayretleri sonucu Antalya’ya geri kazandırılan ve görkemli bir açılışla eski anıları canlı tutan Dokuma Fabrikası’nın ilk etabı Dokumapark, renkli bir şenliğe ev sahipliği yapıyor. Otomobil tutkunlarının bir araya geldiği Dokuma Şenlikleri, Antalya halkından yoğun ilgi görüyor.
Tarihin canlandığı alanda gerçekleştirilen şenlikte Murat 124 ve Jawa Motosiklet Kulübü gibi katılımcılarla birbirinden değerli nostaljik araçlar sergileniyor. Aralarında Tütüncü tarafından yaptırılan, bir devri anlatan Devrim Otomobili’nin de bulunduğu onlarca nostaljik araç ve motosiklet, Dokuma Şenlikleri kapsamında halkla buluşuyor.
Tütüncü’ye teşekkür
Şenlik alanını ziyaret eden Tütüncü, ilk günkü gibi tertemiz bakılan Murat 124 otomobilleri sahipleri ile birlikte inceledi. Otomobil tutkunu olan Tütüncü’ye şenliğe katılan derneklerin temsilcileri tek tek teşekkür etti. Antalya’nın merkezinde eski günleri hatırlayarak şenliği gezen vatandaşlar dünden bugüne yepyeni bir Dokuma’nın oluşmasını sağlayan Tütüncü ve ekibini tebrik etti.
Çorba çeşmesinden ilk servis
Kepez Belediyesi’nin bir hizmeti olarak hayata geçirilen çorba çeşmesi de Dokuma Şenlikleri kapsamında ilk çorbasını verdi. Tarihi Osmanlı mimarisinden esinlenilerek tasarlanan dev çeşmeden akan çorba, bardaklara doldurularak vatandaşlara ikram edildi.
Şenliğin ilk gününde Dokumapark alanını ziyaret eden genç Başkan, otomobiller yakından inceledi. Havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşların akın ettiği Dokumapark’ta vatandaşlarla birlikte sergiyi gezen Tütüncü, otomobil tutkunları ile nostaljik bir yolculuğa çıktı. Şehrin yeni cazibe merkezi’nde farklı yaş gruplarından binlerce kişiyi ağırlayan şenlikler, halktan da yoğun ilgi gördü.
Yıllarca atıl durumda bekleyen ve kaderine terk edilen alanda tarihi yeniden canlandıran otomobil sergisi, bazı vatandaşlara duygulu anlar yaşattı. Şenlikler için Dokumapark’ta bulunan vatandaşlarla sohbet eden Tütüncü, tarihin hayat bulduğu alanda bundan sonraki zamanlarda da benzeri çok sayıda etkinlik gerçekleştireceklerini söyleyerek tüm halkımızı Dokuma Park’a davet etti.