Son Haberler
- Kepez’de aşureler çocukların neşesiyle paylaşıldı
- Başkan Kocagöz: “Kepez’in kalbindeki Kent Meydanı, lidersiz olur mu?”
- Baraj Mahallesi değişimi yaşıyor
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
Kepez’de 4 mahalleye pazar müjdesi
7 Nisan 2016, Perşembe - 12:35Kepez Belediyesi, semt pazarlarını, sokaklardan çıkararak belli noktalarda sabit pazar yerleri oluşturuyor. Bu amaçla Sütçüler, Teomanpaşa, Beşkonaklılar ve Düdenbaşı mahallerinde sabit semt pazarı alanı oluşturulması için imar planı revizyonu hazırlandı. Kentsel Tasarım Müdürlüğü’nün hazırladığı imar planı revizyonu da Kepez Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında görüşülerek, İmar Komisyonu’na gönderildi.
Tütüncü sözünün gereğini yaptı
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Sütçüler, Beşkonaklılar ve Düdenbaşı mahalle sakinlerinin semt pazarı taleplerinin olduğunu anımsattı. Bu talebi karşılayacaklarını vaat ettiklerini aktaran Tütüncü, “Bu mahallelerimizde caddelerde ve sokak aralarında pazar kuruluyordu. 4 mahallemizde sabit semt pazarı alanı oluşturmak için imar planı revizyonu hazırladık. Revizyonu meclisimize getirerek, mahalleli vatandaşlarımıza sözümüz olan semt pazarı konusunda ilk adımı atmış olduk.” ifadesini kullandı.
Kepez’e modern pazarlar geliyor
Cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine kapalı semt pazarları kurmak istediklerine işaret eden Tütüncü, “Artık caddelerde, sokak aralarında kurulan pazarların yerine daha modern, insanların rahatsız olmayacağı, sağlıklı, güvenli sabit semt pazarları oluşturmak istiyoruz.” dedi.
Kepez Belediye Meclisi’nde, geçtiğimiz aylarda Şafak Mahallesi’ndeki 3 bin 484 metrekarelik açık semt pazarının üzerinin kapatılması için gerekli olan imar planı kabul edilmişti.
Başkan Hakan Tütüncü, 1 hizmet döneminde Yeni Mahalle’ye, maliyeti 5 milyon lira olan kapalı semt pazarı inşa etmişti.