Son Haberler
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
Çanakkale Savaşı sergisi
17 Mart 2016, Perşembe - 15:36Kepez Kent Konseyi’nin Kepez Belediyesi işbirliğiyle 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına düzenlediği bir dizi etkinlikten birisi olan Çanakkale Savaşı Malzemeleri Sergisi, 18 Mart Cuma günü Cumhuriyet Meydanı’nda görülebilecek. Gelibolu Savaş Müzesi’nden getirilen destansı savaş malzemeleri, 2 gün boyunca Kepez Belediyesi girişinde sergilenmişti. Sergi, bugün Cumhuriyet Meydanı’nda mesai bitimine kadar kalacak.
Savaş hakkında fikir veren eşyalar
Dünyanın en fazla kayıp verilen, destanların, kahramanlık öykülerinin yazıldığı savaşlardan biri olan Çanakkale Savaşı’nda kullanılan malzemeler, 7’den 70’e ilgi görüyor. Bu savaşın nelere mal olduğu, hangi savaşlarda kazanıldığına dair işaretler veren sergide, tıp malzemeleri, telefon gibi iletişim araçları, cephede günlük yaşamın nasıl geçtiği hakkında fikir veren çeşitli eşyalar yer alıyor. Mermilerin havada çarpıştığı savaşta kullanılan top mermileri, tabanca, tüfekler, kılıçlar gibi eşyalar da, bir başka ilgi çekici bölüm.