Son Haberler
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
Tütüncü’den eğitime destek
17 Mart 2016, Perşembe - 11:34Kepezli çocukların eğitim seviyesini okullara yaptığı desteklerle artmasına katkı koyan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, okul ziyaretlerinde çocuklara sözünü verdiği bakım ve onarım çalışmaları için Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerinin ekiplerini görevlendirdi. Okulların çeşitli bakım onarım ve ihtiyaçları ile peyzaj düzenlemeleri ekipler tarafından bir bir yapılıyor.
Okullar güzelleşiyor
Başkan Tütüncü’nün sözünü yerine getiren ekipler, bölgede eğitim veren çok sayıda okulun onarım işlemlerini gerçekleştirdi. Gündoğdu Mahallesi’nde bulunan Gülgün-Nihat Ömür Orta Okulu, daha güzel bir eğitim ortamı sunması için çevre düzenlemesi yapılarak çocuklara armağan edildi. Yine Gazi Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu’nun da çevre düzenlemesi işlemleri belediye ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Teomanpaşa Mahallesi’nde bulunan Fatma Nur Çelik İmam Hatip Orta Okulu’nun çevre ve peyzaj düzenlemeleri gerçekleştirilerek öğrencilere daha yeşil ve düzenli bir eğitim ortamı sağlandı.
Ziyaretlerinde okul yönetimi, öğretmenler ve okul aile birliği üyeleriyle görüşen Başkan Tütüncü, okulların eksikliklerini bizzat kendisi tespit ederek bürokratlarını görevlendirdi. Ekiplerin tamamladığı çalışmalar ile Kepez’de eğitimin kalitesi günden güne artıyor. Çocuklara daha güçlü yarınlara ulaşmaları için elinden gelen tüm desteği vereceğini belirten Tütüncü, ilçedeki imkanları her geçen gün daha üst seviyeleri taşımayı ve öğrencilerin konforlu, modern alanlarda eğitim görmelerini sağladıklarını ifade etti.