Son Haberler
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
Kepez kendi çiçeğini yetiştiriyor
11 Mart 2016, Cuma - 16:38Kepez ilçesinin yeşil alanlarında kullanılan yüz binlerce süs bitkisi, belediyenin Ziraat alanında uzman personeli tarafından kendi seralarında yetiştiriliyor.
Ciddi rakamlara yükselen peyzaj maliyetini aza indiren uygulama ile Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, seralarında yüz binlerce süs bitkisini yetiştiriyor ve ilçenin çeşitli noktalarını süslüyor.
83 bin süs bitkisi
Tamamen belediye seralarında yetiştirilen birbirinden özel çiçekler ve süs bitkileri ilk baharın gelişiyle ilçenin farklı noktalarında yerini aldı. Bu yıl ilçeyi süsleyen, Sokak Benjamini, Gül, Yasemin, Akşam Sefası, Begonvil, Kurtbağrı, Biberiye, Sarmaşık, Taflan, Ruellia, Lavanta, Hanımeli, Oya, Kauçuk, Maviş, Japon Gülü, Çin Gülü, Shefflera, İç Mekan Benjamin, Kaya Sarmaşığı gibi çalı ve ağaç grubu park bitkileri olmak üzere 83 bin bitki, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün seralarında yetiştirildi. Özellikle Dokuma Park, Kepez Kent Ormanı ve Seyir Terası gibi şehrin cazibe noktalarında tam bir görsel şölen sunan bitkiler, seralarda özel olarak tohumlandırılıp yetiştirilerek yeni yerlerini aldı.