Son Haberler
- Kepez’in tekvandocularına 2 bronz madalya
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
Nostaljik araçlar çok sevildi
11 Mart 2016, Cuma - 16:33Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, halkın kullanımına açtığı Dokuma Fabrikası’ndaki nostaljik araç koleksiyonu, büyük ilgi görüyor.
Başkan Tütüncü’nün, şehrin hatıralarını yaşatmak amacıyla oluşturduğu koleksiyon, Dokuma Park’ta en çok ziyaret edilen mekânlardan biri oldu.Dokuma Fabrikası idari binasının önünde sergilenen araçları, yüzlerce kişi ziyaret ediyor. Araçların sergilendiği alan adeta hatıra fotoğrafı çekilen bir platform haline geldi. Ziyaretçiler, Murat 124, Vosvos, Devrim gibi otomobillerle, İstanbul İstiklal Caddesi’nin sembolü Taksim tramvayının vagonu ile hatıra fotoğrafı çektiriyor.
Araçlarla ilgili hatıralarına dokunuyorlar
Olgun yaştaki ziyaretçiler ise koleksiyonda bulunan ve yaşamlarının bir döneminde iz bırakan otomobillerdeki hatıralarına dokunuyor.
Antalyalılar, şehrin hafızasında iz bırakan ve anılarının olduğu araçları, yeniden kendileriyle buluşturmasından dolayı Başkan Hakan Tütüncü’ye teşekkür ettiler.
Bağışçının ismiyle sergileniyor
Başkan Tütüncü, nostaljik araç koleksiyonu ile şehrin ulaşımla ilgili anılarını yaşatmak istediklerini söyledi. Koleksiyonun, gezilecek, görülecek bir mekân olmasını da arzu ettiklerini belirten Tütüncü, “Dokuma Park’ta, araç koleksiyonumuz için bir alan ayırdık. Vatandaşlarımız, burada nostaljik araçlarımızı ücretsiz olarak ziyaret edebilirler. Bugüne kadar koleksiyona gösterilen ilgiden memnunuz. Bağışla gelen otomobilleri de bağışçının ismiyle burada sergileyeceğiz.” açıklamasını yaptı.
Koleksiyondaki araçlar:
Murat 124 (1976), Anadol (1975), FIAT 131 (1977), Vosvos (1964) Mercedes Otobüs 352 (1979), Çiçek Abbas filmindeki minibüs, prototipi yapılan ilk yerli otomobil Devrim ve bir benzeri yapılan Taksim Tünel Tramvayı’nın bir vagonu…