Son Haberler
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
Öğrencilere kamu malı uyarısı
11 Mart 2016, Cuma - 10:24Kepez Belediyesi’nin ‘Kepez’in Çocukları Meclisin Konukları’ eğitim çalışmasının konuğu Turgut Reis Ortaokulu oldu.
Başkan Hakan Tütüncü, müdürlükleri, nikah salonunu ve başkanlık makamını gezen öğrencileri, meclis salonunda kabul etti. Tütüncü, kabulde öğrencilere merkezi idare ile yerel yönetim arasındaki farkı, belediye başkanının, meclisin ve encümenin görevlerini anlattı.
Sevdiğinizin ismini banka değil gönlünüze yazın
Tütüncü, okulları ve yaşadıkları mahallerle ilgili taleplerini dinlediği öğrencilere kamu mallarıyla ilgili önemli bir uyarıda bulundu. Başkan Hakan Tütüncü, öğrencilere şöyle seslendi: “Bazı insanlarda sevgi ve saygı yoksunluğu olunca yapılan kamu mallarını hep tahrip ederler. İnsan, bankın üzerine çakı ile isim yazar mı? Sevdiğinin ismini yazıyor. Kardeşim, sevdiğinin ismi, banka kazanmak için değil gönlüne kazınmak için var. Tuttuğu futbol takımının adını, küfürlü cümleleri yazıyor. Bu yaptıklarını büyük bir mutluluk zannediyor. Dünyadaki en kötü insan, kamuya ayrılan, halkın kullandığı bir malı tahrip eden kimsedir. Hayatınız boyunca kamu mallarına zarar vermemeye dikkat edin. Devletin en ufak bir malının bile üzerinde 70 milyonun, bütün ülke evlatlarının hakkı ve hukuku var.”
Hediyeler verdi
Tütüncü, söyleşinin ardından çocuklara, üzerinde ‘Kepez benim her şeyim’, yazılı tişört ile Kepez Belediyespor Kulübü’nün basketbol ve voleybol takımlarının hafta sonu oynayacağı maçların biletini, Kepez Belediye Tiyatrosu’nun ‘Kaplumbağa Silva Kepez’de” adlı çocuk oyunun biletini hediye etti.
Tütüncü, çocuklarla ziyaretin anısına fotoğraf da çekildi.