Son Haberler
- Başkan Kocagöz, Kepez’in temizlik ve atık yönetimini yakından inceledi
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
Kepez\'den Arabaşı Şöleni
6 Mart 2016, Pazar - 10:17Arabaşı Şöleni, Antalya Yozgatlılar Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile Sakarya Parkı içeriksindeki Yüzüncü Yıl Restoran\'da düzenlendi.
Şölene Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Antalya Yozgatlılar Derneği Başkanı Ali Barış Yıldırım ile çok sayıda Antalya\'da yaşayan Yozgatlılar katıldı.
Kepez\'de Türkü Zamanı, adlı televizyon programında yayınlanan şölende, davetlilere Yozgat\'ın geleneksel yemeği olan Arabaşı çorbası ikram edildi.
Şölende Türk Halk Müziği sanatçıları Ümmü Erbil ve Murat Balaban, Yozgat yöresi türkülerini seslendirdiler.
Gönül köprüleri güçleniyor
Şölende bir konuşma yapan Başkan Hakan Tütüncü, hemşehri derneklerine yönelik düzenledikleri etkinliklerin gönül köprülerini güçlendirdiğini ve gönülleri birbirine yaklaştırdığını belirtti.
Tütüncü, insanoğlunun geçmişten bugüne yitik cenneti aradığını anımsatarak, şunları söyledi: \"Bana göre bunca nimetleriyle, güzellikleriyle aslında yitik cennet insanoğlunun Hz Adem\'den beri aradığı o yitik cennet bu güzel ülke, bu güzel topraklar yani darı dünya. Ama biz çok anlamsız, tarihin akışı içerisinde zerre miskal yeri olmayan birçok sorunla, problemle, kendi ürettiğimiz problemlerle bu dünyayı cehenneme çevirdiğimizin farkında değiliz. Önemli olan birbirimizi sevmek ve gönülden gönüle yol bulabilmektir. Farklı düşünebiliriz, dünyaya farklı pencerelerden bakabiliriz. Farklı şeylerden de hoşlanıyor olabiliriz. Ama farklılıklarımız birbirimizi sevmemize, beraber yaşamamıza birbirimize ellerimizi uzatmamıza engel değildir. Bunu anladığımız gün, yaşadığımız şehirde, ülkede ve yeryüzü de daha güzel olacak. \"
Tütüncü, konuşmasından sonra sanatçılara çiçek vererek, teşekkür etti.