Son Haberler
- Kepez’de iki ev 12 kamyon çöpten temizlendi
- Kepez’in parkları yenileniyor
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
Kepez’de 12 ay spor yapılıyor
4 Aralık 2015, Cuma - 16:34Yaz spor okullarında binlerce öğrencinin eğitim gördüğü Kepez Belediyesi Spor Kulübü, kış aylarında da faaliyetlerini sürdürüyor.
Yeni eğitim sezonunun açılmasıyla okullarına dönen minik sporcular, kış aylarında da modern tesisler sayesinde sporla iç içe büyüyor. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, karate, tekvando, boks ve güreş gibi farklı spor alanlarında binlerce genç sporcu yeteneklerini keşfederek geleceğin yıldızı olma yolunda ilerliyor.
Modern tesislerde spor eğitimi
Kursa katılan genç sporcular, uzman antrenörler tarafından seçtikleri spor dalında eğitim görüyor. Kepez Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı spor salonlarında ve Antalya’nın ilk tam olimpik yüzme havuzunda ve modern tesislerde öğrencilere hizmet veriyor. Etüt merkezleri ile derslerine daha iyi çalışan gençlerin beden sağlığı da son derece modern spor merkezleri ile sağlanıyor. Hafta sonları gerçekleşen derslerden Kepez Genç Kart sahibi öğrenciler kayıt yaptırarak yararlanabiliyor.
Sağlıklı nesiller yetişiyor
Yaz spor okullarında rekor bir katılımla geçen sezonun ardından kış spor okullarında yılın 12 ayı spor yapmaya devam eden Kepezli minikler, sportif faaliyetlerle iç içe, sağlıklı ve bilinçli bir şekilde büyüyor. Yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşen öğrenciler, aynı zamanda yeteneklerini keşfederek modern tesislerde uzman antrenörlerden dersler alıyor. Kepez’de yaşayan tüm çocukları, spor okuluna katılmaya davet eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yaz kış devam eden spor okulları ile ilçedeki çocuklara, 12 ay modern tesislerde spor yapma imkanı sunduklarını söyledi. Tütüncü, açtıkları spor okulları ile hem Türk sporunun alt yapısına yeni isimler kazandırmayı, hem de çocukları sokağın kötü alışkanlıklarından uzak tutarak, sağlıklı nesiller yetişmesini amaçladıklarını ifade etti.