Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez’den yer altına arşiv binası
3 Aralık 2015, Perşembe - 11:12Başkan Hakan Tütüncü dönemiyle birlikte yaşanan şehirleşme süreci ve artan nüfusla iş yoğunluğu artan belediyenin, resmi kayıtlarının tutulduğu arşiv ihtiyacı karşılayamaz hale geldi. Bu nedenle, belediyenin arşiv ihtiyacına cevap verecek modern bir bina inşa ediliyor.
Yeni arşiv binası, belediye hizmet binasının yanındaki personel otoparkının altına yapılıyor. Yaklaşık 900 m2 olan yeni arşiv, bir tünel ile belediye hizmet binasına bağlanacak. Yer altında olmasından dolayı arşivde yaşanabilecek neme karşı da fan, yalıtım ve havalandırma boşlukları ile önlem alınacak.
50 yıllık ihtiyacı karşılayacak
Yapımı tamamlandıktan sonra tesisin üstü ise personel otoparkı olacak. Modern teknoloji ile iç düzenlemesi yapılacak olan yeni arşivde, belediyenin tüm birimlerinin resmi evrakları aynı ortamda saklanacak. Böylece hem belediye çalışanları hem de vatandaşlar bilgiye kolay bir şekilde ulaşabilecekler. Maliyeti yaklaşık 700 bin lira olan arşiv binası, Şubat 2016’da hizmete girecek.
Başkan Hakan Tütüncü, yeni arşiv binasının belediyenin 50 yıllık arşiv ihtiyacına cevap vereceğini ifade etti.