Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez Belediyesi liselileri üniversiteye hazırlıyor
16 Kasım 2015, Pazartesi - 09:36İlçesinin eğitim standardını yaptığı katkılar ile yükselten Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, bu kez de üniversiteye hazırlanan liselilere yönelik etüt merkezinin açılışını yaptı.
Belediye hizmet binası arkasında yer alan eski ASMEK binası, bir belediye dersanesi formatına dönüştürülerek Teomanpaşa Bilgi Evi ve Etüt Merkezi adıyla hizmet verecek. Hafta içi ve hafta sonları değerlendirilerek 800 öğrenciye hizmet etme kapasitesine ulaştırılabilecek olan merkez, özellikle çocuklarını dersaneye gönderecek maddi durumu olmayan aileleri sevindirdi. Merkezin açılışına Başkan Tütüncü, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Muhsin Bozdağ, belediye bürokratları, muhtarlar, veliler ile öğrenciler katıldı. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sınıfları gezen Tütüncü, öğrenciler ile yaptığı sohbette başarılı olmanın tek sırrının çalışmak olduğunu söyledi.
Kapasitesi 800 öğrenci
Açılışını yaptığı etüt merkezinin üniversiteye hazırlanan öğrencilere kurs imkanı sağlaması açısından çok anlamlı bir yer olduğunu vurgulayan Tütüncü, bir belediye dersanesi gibi bir yapıyı açıyor olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. İlk etapta yaklaşık 150 öğrencinin kayıt yaptırdığını açıklayan Tütüncü, merkezin teknik altyapısının 700, hatta 800’e kadar öğrenciye kurs imkanı sağlayabileceğini söyledi.
İşbirliğiyle yapıyoruz
Milli Eğitim Müdürlüğü ile el ele, gönül gönüle projeyi gerçekleştirdiklerini belirten Tütüncü, “Milli Eğitim marifetiyle çalıştıracağız, ihtiyaçlarını belediye karşılayacak. Faydalanan bizim hemşerilerimiz olacak. Kepez’deki öğrenciler de rekabet koşulları içinde diğer ilçelerdeki öğrencilerle aynı seviyede olsun istedik.” dedi.
Eğitimde çağ atladık
Kepez’de göreve geldiği dönem ile bugünkü eğitim başarısı arasında ciddi fark olduğunun altını çizen Tütüncü, “Bakanlığın yıllık verilerinden bunu takip etmek mümkün. Kepez şehircilikte olduğu gibi, eğitimde de çağ atladı. Tüm bunları işbirliğiyle yapıyoruz.” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Her hafta bir tören olacak
Seçimlerden evvel çok farklı hizmetlerin açılış maratonunda pek çok insanın yorgun düştüğünü anlatan Tütüncü, şöyle konuştu; “Birçok insan, ‘bu temel atmalar ve açılışlar biraz sıradanlaşıyor mu’ demişti. Kimisi de seçim döneminde böyle olur demişti. Sadece seçim döneminde değil, sonrasında da sıralı temel atma ve açılışlarımız devam ediyor. İnşallah önümüzdeki, sonraki, ondan sonraki ve daha sonraki haftalarda da yeni hizmetlerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Bunları arkadaşlarımız programladı. Bir belediye 18 saat mesai yapınca, temeli atılan, açılışı yapılan eserler de bir hayli fazla oluyor. Bu tip törenleri sık sık yapmamız, bunu hemşerilerimizle buluşturmamız olacak. Ama biz bunlarla mutlu oluyoruz. Bölgenin birçok temel ihtiyacını karşılamanın yanında, aslında doğrudan hukuki sorumluluğumuz altında olmayan, ama yapmamızla şehrin menfaatine olan sosyal projeler de üstleniyoruz.”