Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Kepez’de engeller kalkıyor
23 Ekim 2015, Cuma - 11:56Projenin yeni eğitim öğretim yılındaki ilk gezisine Ahatlı İlköğretim Okulu, Aslanlar İlköğretim Okulu ve Şehit Kahraman Çelikbaş Orta Okulu’ndan 20 engelli, 20 engelli dostu öğrenci katıldı.
Kepez Belediyesi önünden hareket eden öğrenciler, hayvanat bahçesinde geziye başlayarak Kent Ormanı’nda öğle yemeği yedi. Ekip okul saatlerini göz önünde bulundurarak öğleden sonra Antalya Müzesi ve Minicity’i gezerek gezi programını noktaladı.
Her yıl yüzlerce öğrenci dostluklar kuruyor
Kepez ilçesinde bulunan lise ve ortaokullarda öğrenim gören engelli öğrencilerle engelsiz öğrencileri bir araya getiren sosyal sorumluluk projesinin 2015-2016 eğitim öğretim yılı, ilk gezisinde 40 öğrenci yeni dostluk bağları kurdu. İlk uygulamada alınan sonucun etkisiyle zamanla sayısı artan ve ayda iki kere düzenlenen proje, ilçedeki tüm okulları kapsayacak şekilde güçlendirildi. Günü birlik gezi turları esnasında 6 öğretmen ve 1 belediye personeli, 40 öğrenciye eşlik etti. Farkındalık yaratmak ve engelli öğrencilerle fiziksel engeli olmayan öğrencilerin dostluklar kurmasını sağlamak amacıyla düzenlenen programlar, ayda iki kere düzenlenerek geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yüzlerce öğrenci arasında dostluk bağları kurmayı amaçlıyor.
Engeller yıkılıyor
Daha fazla öğrencinin yararlanması amacıyla yaygın hale gelen uygulamada engelli öğrencilerle arkadaşları arasındaki tüm engeller ortadan kalkıyor. 20 engelli 20 engelsiz öğrenciyi eşleştirerek gerçekleşen gezilerde, engelsiz öğrencilerin sağduyuları gelişirken, engelli öğrencilerin özgüveni yükseltiliyor. Ekim ayında ilki düzenlenen proje kapsamında şehrin tarihi, doğal ve kültürel mirasını tanıyan öğrenciler, sosyalleşerek birbirleri arasındaki tüm engelleri kaldırıyor. Amaçlarının engelsiz bir yaşam olduğunu söyleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocukların birbirini anlayarak, gelecekte engel tanımayan bir neslin var olabilmesi için projenin önemli olduğunun altını çizdi.