Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
AKMEK ürünleri Yörex’te sergilendi
14 Ekim 2015, Çarşamba - 11:59Antalya Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, Kepez Belediyesi’nin meslek edindirmeye yönelik kurslarına katılan kadınların el emekleri sergilendi. Sakarya Parkı’ndaki AKMEK Kurs Merkezi personeli, öğretmenleri ve kursiyerlerinin katıldığı fuarda, iğne oyası, patik, kadın giyim, resim, ahşap boyama, takılar, hurç dikimi, keçe gibi ürünler, fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.
AKMEK’li kadınlar mutlu
Tüm fuarlarda yer almak isteyen Kepezli kadınlar, el emeği göz nuru çalışmalarının kendilerine olan kazanımlarını da vatandaşlarla paylaşıyor. Bu kurslar sayesinde ev ekonomilerine katkı sağlarken, özgüven de kazanan Kepezli kadınlar, Antalya’nın Türkiye çapında marka değeri olan fuarında yer almaktan da mutlu oldu.
Sabit satış noktaları olacak
Bundan sonraki hedeflerinin AKMEK kursiyerlerinin ürünlerini sergileyip, satabilecekleri merkezler oluşturmak olduğunu duyuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilk noktanın da şehir parkı halini alacak olan Dokuma Fabrikası olacağını söyledi. Kepezli kadınların el işi ürünlerinin tüm Antalyalılarla buluşturacaklarını belirten Tütüncü, “Hayata kazandırmak için çalıştığımız Dokuma alanımız, büyük bir şehir parkı halini alıyor. Antalya’nın çeşitli yerlerinden gelen insanların kültür ve sanatla buluştuğu, dinleneceği bir yer halini alıyor. İşte bu mekan içinde de AKMEK’teki hanım kardeşlerimizin ürettikleri ürünleri pazarlayabilecekleri bir mekanı hizmetine sunuyoruz. Hep birlikte daha aydınlık yarınlara yürüyeceğiz.” diye konuştu.