Son Haberler
- Başkan Kocagöz, vaat ettiği projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e hizmet teşekkürü
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
Belediye güzelleşiyor
11 Ekim 2015, Pazar - 00:39Başkan Tütüncü, hizmet binasının bahçesinde görüntü kirliliği oluşturan ve eskiyen atölye binalarını, yenilerini yaparak yıktıklarını anımsattı. Tütüncü, atölye binalarından temizledikleri belediye binasının bahçesine sağlık merkezi ile birlikte arşiv binası, kafeterya, yeşil alan ve otopark yapacaklarını belirti.
Sağlık merkezinin temeli atılıyor
Tütüncü, ihalesi yapılan, yüklenici firma ile yer teslim sözleşmesi imzalanan sağlık merkezinin temel atma töreninin, 15 Ekim Perşembe günü saat 11.00\'de yapılacağını belirtti.
Sağlık merkezinin 4 katlı olacağına dikkat çeken Tütüncü “ Belediye sağlık merkezimizin içerisinde ağız diş sağlığı polikliniği, laboratuar, diyetisyen gibi hizmetler olacak. Tesiste evde bakım ve sağlık hizmetinin merkezi de bulunacak. Tesis,halka dönük her türlü sağlık hizmetinin verilebileceği ve sağlık hizmetinin kurumsallaşacağı bir merkez olacak. Sağlık merkezimiz, güzel mimarisiyle de Kepez’e çok yakışacak.”
Yer altına arşiv binası
Belediyenin bahçesini güzelleştireceklerine işaret eden Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kaldırılan atölyelerin yerine otopark ve yeşil alan yapacağız. Bu alan küçük bir kafeterya da kazandıracağız. Belediyenin bahçesi şık ve zarif hale geliyor. Hizmet binasının, Mısır Çarşısı tarafındaki bahçesinde yer altına yeni bir arşiv binası yapacağız. Binanın üstünü de otopark olarak düzenleyeceğiz. Arşiv binamızı bir tünelle belediye binamıza bağlayacağız. Yeni arşiv binamızın ihalesi yapıldı. Önümüzdeki günlerde inşasına başlayacağız.”
70 projenin biri daha hayat buluyor
Başkan Hakan Tütüncü\'nün, seçim vaadi 70 projeden biri olan
4 katlı sağlık merkezinde doktor, muayene, psikolog, diyetisyen odaları bulunacak. Merkezde, 65 yaş üstü yaşlılara yönelik evde bakım ve anne çocuk sağlığı hizmeti de verilecek., Ağız ve diş sağlığı polikliniğinin de yer alacağı tesiste ayrıca hasta müşahede odası, kafeterya ve seminerlerin verileceği bir salon da olacak.