Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Tütüncü’den öğrencilere şehitlik vurgusu
11 Haziran 2015, Perşembe - 11:36Kepez Belediyesi, Kepez Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Kazanım Organizasyon’un düzenlediği ‘Bilge İnsanlarla Genç Kuşakların Tecrübe Paylaşımı’ başlıklı buluşmaların son halkası, Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü’nün Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ilköğretim öğrencileriyle bir araya gelmesiyle gerçekleşti.
Konuşmasına bilge bir insan olmadığını ifade ederek başlayan Başkan Tütüncü, sohbet etmek istediği çocuklara her şeyden önce iyi birer insan olmalarını tavsiye etti. Konuşmaların ardından yapılan hediye çekilişiyle, 2 çocuğa bisiklet, 3 çocuğa tablet bilgisayar ve 3 çocuğa da Kuran-ı Kerim hediye edildi. Tüm katılımcılara da namaz kılma ile namazda okunması gereken duaları açıklayan kitapçıklar hediye edildi.
Yüzlerce çocuğa ulaştık
Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla genç kuşakların yetişkinlerle olan iletişimsizliğine çare aracı olarak bu buluşmaları düzenlediklerini açıklayan projenin fikir babası Bahattin Bayraktar, 6 ayda yüzlerce çocuğa ulaştıklarını söyledi. Tecrübe paylaşımının insanların geçmişteki hatalara düşmemesi adına önemli olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural, gençlerin seçtiği hedeflerde ilerlemelerinde bu tecrübelerin önemli olduğunu söyledi.
Şehitlerimizi asla unutmayın
Tecrübelerini paylaşması üzerine kürsüye davet edilen Tütüncü, öğrencilere önce iyi birer insan olarak seçtikleri hedeflere yönelmelerini istedi. Öğrencilerin derslere çalışmalarını, çok kitap okumalarını, velilerine karşı saygılı olmalarını da tavsiye eden Tütüncü, en çok da şehitlerimize karşı duyarlı olmaları konusunda konuştu. Toprakları vatan yapanın şehitler olduğunu hatırlatan Tütüncü, “Şehitlerimiz bugün bu ülkede özgür bir şekilde yaşamamız için hayatlarından vazgeçmiş kimselerdir. Biz hatıralarını unutursak dedelerimiz üzülmezler mi.” dedi.
Doğru cevaba çikolatalı aferin
Ardından Çanakkale Savaşı’nda kaç şehit verdiğimizi soran Tütüncü, 250 bin cevabını veren Ayşe Ahmet Atmaca İlkokulu öğrencisi Umut Erol’u salondakilere alkışlattı. Öğrenci Erol’a kürsüden bir çikolata göndererek ödüllendiren Tütüncü, Çanakkale şehitlerimizin sayısının Kepez ilçesi nüfusunun yarısı kadar olduğunun altını çizdi.