Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Tütüncü personeliyle buluştu
1 Haziran 2015, Pazartesi - 10:46Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Temizlik İşleri personelinin yemekli eğlencesine eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile birlikte katıldı.
Açık havada düzenlenen buluşmada belediye personeliyle bir araya gelen Tütüncü çifti, hal hatır sordu, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri de geri çevirmedi. Türk halk müziği şarkıcılarının performansıyla eğlenen personel, aralarında kaynaşma fırsatı buldu.
Sıcak bir aileyiz
Kepez Belediyesi’nin hep sıcak bir aile olarak görmek istediğini vurgulayan Başkan Tütüncü, “Üzüntüyü, neşeyi birbiriyle paylaşabilen, birlikte hayaller kurabilen, kurduğu hayallere çok çalışarak layık olabilen, bir ekip olabilmeyi çok önemli buluyorum. İlmek ilmek dokuduğumuz çalışma dönemimizde, bu hedefimize ulaştığımızı görüyorum. Yılın belli vakitlerinde sizlerle buluşuyoruz, hem sohbet etme, hem kaynaşma imkanı buluyoruz. Her zaman böylesi bir sıcak ortamı meydana getirebilmek en temel hedefimiz olmuştu. Özellikle temizlik işleri çalışanları, zor şartlar altında önemli bir gayreti, mesaiyi paylaştığımız bir ekip.” dedi.
Geldiğimizde alacağımız vardı
Göreve geldiği dönemde önüne getirilen mali tabloda belediyesinin personeline 1.8 milyon lira borcu olduğunu gördüğünü anlatan Tütüncü, ilk hedefinin bunu telafi etmek olduğunu vurguladı. Bir tarafta belediye, diğer tarafta emeğiyle geçinen alacaklı çalışanları gördüğünü belirten Tütüncü, “Bir gün bile maaş ödemelerinde gecikme istemiyoruz demiştim. Bulduğumuz parayla öncelikle işçilerimizin geçmişe dönük alacaklarını tamamlama kararı almıştım. 2009 yılının Nisan ayından itibaren hiçbir personelimiz alacaklarını elde etmede bir gün bile gecikmediler. Gayretimiz netice verdi ve geçmişe dönük olarak alacakları 14 ayda tamamlamıştık.” diye hatırlatmada bulundu.
Alacaklı personel hatırasını anlattı
Tütüncü, geriye dönük ödemelerin yapılması sırasında yaşadığı bir hatırasını da şöyle anlattı; “Bir çalışanımızın eşinin söylediğini unutmayacağım. Eşinin evine sürekli para getirdiğini, kaynağını sorduğunda da geriye dönük alacaklar olduğu açıklaması aldığını anlattı. Bir keresinde 7- 8 bin lirayla personelimiz eve gitmiş. Ailenin ifade ettiğiyle rakam ile bizim ödediğimizin paranın örtüştüğü evrakları çıkarıp gösterdik. Ağladı, ‘biz 22 senedir bunlara alışkın değiliz’ dedi. 4 ay 5 ay geriden ödeme yapıldığını hatırlıyorsunuzdur. Hiçbir işçimizi parasız pulsuz bayrama göndermedik.”
Karşılıklı saygı gerekiyor
Belediye yönetimi ile çalışanların birbirlerine karşı sorumlulukları olduğunun altını çizen Tütüncü, ne kendisinin bir çalışandan, ne de personelin kendisinden bir üstünlüğü olmadığını söyledi. Burada ast olanın idare ile personelin birbirlerinin hukukuna saygı göstererek sorumlulukları yerine getirmek olduğunu vurgulayan Tütüncü, “Biz idare olarak belediyeyi bir aile olarak görmek istiyorsak, sizin hukukunuza, emeğinizin karşılığını teslim etmek durumundaydık. Sizlerin de buna karşılık gayret ortaya koymalısınız. Bir yandan halka hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Birbirimize olan sevgimiz, çok daha farklı zeminlerde ileriye doğru gidecek ve kazanan halkımız olacak. Ağzımızın tadı bozulmadan güzel hizmetler etmek bizlere nasip olsun.” diye konuştu.
Fotoğraf çektirdiler
Tütüncü konuşmasının ardından, bir personelin verdiği çiçeği kabul etti. Ardından günün hatırası olarak Başkan Yardımcısı Ramazan Alanay, Temay İşletme sahibi Refik Aydoğan ve Temizlik İşleri Müdürü Adem Deveci ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.