Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Kepez’e Bilim Merkezi yapılıyor
28 Mayıs 2015, Perşembe - 11:14Başkan Hakan Tütüncü, Perihan Esat Aral, Ali Rıza Altıntaş, Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokullarının, TÜBİTAK Bilim Fuarı, Resim ve Teknoloji Tasarım Sergisi etkinliğine katıldı.
Sergide öğrencilerin sevgi gösterisiyle karşılaşan Başkan Tütüncü, yaptığı konuşmada “Ortaokul öğrencilerinin sergilerde yaptıkları, birbirinden güzel çalışmaları görünce sizlere bir müjde vereyim. 3000 metrekare kapalı alana sahip Bilim Merkezi’ni yapıyoruz. İçerisinde atölyeler, workshop çalışmaları yapılacak alanlar ve laboratuarlar olacak. Öğretmenlerinizle burada atölye çalışmaları ve laboratuar da deneyler yapabileceksiniz.” diye konuştu.
Bilim Merkezi\'ne ücretsiz servis
Her okula gittiğinde öğrencilere müjdeler veren Başkan Tütüncü, Kepez’e yapılacak Bilim Merkezi’ne öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için özel olarak servis tahsis edileceğini kaydetti.
Alo Bilim Merkezi
Bilim merkezi hakkında detaylı bilgi veren Başkan Tütüncü sözlerini şöyle sürdürdü; “Bilim merkezinde eğitim vermek isteyen öğretmenlerimiz, belediyemizi arayarak “Şu gün, şu saatte ders yapmak istiyoruz” dediğinde, servisimiz gelerek öğrencileri okuldan alıp Bilim Merkezi’ne bırakacak.”
Sergileri gezen Başkan Tütüncü, daha sonra öğrenciler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.