Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
5. bilişim sınıfı Şahinevler’e
27 Mayıs 2015, Çarşamba - 12:01Başkan Hakan Tütüncü, Şahinevler Ortaokulu’nun, TÜBİTAK Bilim Fuarı, Resim ve Teknoloji Tasarım Sergisi etkinliğine katıldı.
Öğrencilerin coşkulu bir şekilde karşıladığı Başkan Tütüncü, yaptığı konuşmada, “Belediyemizin eli her zaman Şahinevler Okulu’nun üzerindedir. Okula her türlü yardımı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz.” dedi.
Yeni okul eğitim kalitesini artıracak
Konuşmasında öğrencilere yeni okul ve bilişim sınıfı müjdesi veren Tütüncü, Şahinevler Okulu’na çok yakın bir yerde, Fevzi Çakmak Mahallesi’nde 24 derslikli ilkokul ve ortaokul binası yapıldığını belirtti. Şahinevler Okulu’na, Fevzi Çakmak Mahallesi’nden gelen öğrencilerin, bu yeni okulda okuyacaklarına dikkat çeken Tütüncü, “Bitme aşamasına gelen yeni okul binası, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde hizmete açılacak. Böylece Şahinevler Okulu’ndaki öğrenci sayısı azalacak ve okul da eğitim daha kaliteli hale gelecek. “ ifadesini kullandı.
Okullara teknoloji yatırımı
Başkan Hakan Tütüncü, Şahinevler Okulu’nda bilişim teknolojileri sınıfı kuracaklarını da kaydederek, şunları söyledi: “Belediye olarak okullarımıza bilişim sınıfı kuruyoruz. Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki Şehit Kahraman Çelikbaş, Habibler Mahallesi’ndeki Şehit Serhat Genç ve Varsak Altıayak Mahallesi’ndeki Şehit Jandarma Üsteğmen Gökhan Korkut okullarında bilişim sınıflarımızın açılışını yaptık. Bilişim sınıfının 4.sünü Baraj Okulu’na, 5.’sini ise Şahinevler Okulu’na kuracağız. İçerisinde 15 adet bilgisayarın, tarayıcının, yazıcının ve kütüphanenin olduğu bilişim teknolojileri sınıfımız, Şahinevler Okulu’muza hayırlı olsun.”
El emeği sergisini açtı
Tütüncü, konuşmasının ardından açılışını yaptığı TÜBİTAK Bilim Fuarı, Resim ve Teknoloji Tasarım Sergisi’ni gezdi.
Okul Müdürü Yasin Temiz, bilişim sınıfı ve okula yaptığı diğer desteklerden ve ziyaretinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.
Başkan Hakan Tütüncü, Teomanpaşa Halk Eğitim Merkezi’nin, Kuzeyyyaka Mahallesi’ndeki şubesinin düzenlediği el emeği sergisinin açılışını da yaptı.