Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Kepez 650 öğrenciyi satrançla buluşturdu
14 Mayıs 2015, Perşembe - 14:05Turgut Özal Spor Salonu’nda organize edilen 4. Geleneksel 8 Piyon Satranç Turnuvası, Kepez Belediyesi, Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu Antalya İl Temsilciliği işbirliği ile düzenleniyor.
Kepez’deki ilkokul, ortaokul ve liselerden 650 öğrencinin yarıştığı turnuva, afacanlar, minikler, yıldızlar, küçükler ve gençler olmak üzere 5 kategoride gerçekleştiriliyor.
Satrancı sevdirmeyi amaçlayan turnuvanın ilk gününde 1. tur maçları yapıldı.
Spor, kültür, sanat ve eğitim alanında gerçekleştirdiği etkinliklerle öğrencilerin sosyalleşmesine önem veren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de turnuvaya katılarak, öğrencilerin heyecanına ortak oldu.
Başkan Tütüncü, başarılar dilediği minik sporcularla, sembolik olarak satranç da oynadı. Tütüncü, satranç turnuvasını, çocuklara satrancı sevdirmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla düzenlediklerini söyledi.
Tütüncü’ye, Ak Parti Antalya Milletvekili adayları Nevin Korkmaz Zor, Mürteza Tamyürek ile Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural da eşlik etti.
4. Geleneksel 8 Piyon Satranç Turnuvası 15 Mayıs Cuma günü, final maçları ve ödül töreninin ardından sona erecek.