Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Dokuma’ya hayat geldi
5 Mayıs 2015, Salı - 12:15Kepez Belediyesi, Antalya dinamiklerinin, kültür ve sanat merkezi olsun, önerisinde bulunduğu Dokuma Fabrikası alanında, öneriye uygun etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.
Yıllardır atıl halde kalan Dokuma, düzenlenen kültür ve sanatsal etkinlikle hem öğrencilerle hem de Antalyalılarla buluşturuluyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün, halka açma sözünü yerine getirdiği Dokuma Fabrikası, uçurtma şenliği, cirit gösterisinden sonra resim çalıştayı etkinliğine de ev sahipliği yaptı.
Dokuma’da resim çalıştayı
ATSO Güzel Sanatlar Lisesi resim bölümü öğrencilerinin 10 gün sürecek olan resim çalıştayı Dokuma Fabrikası’nda başladı. Kepez Belediyesi’nin desteği ile yapılan çalıştayda öğrenciler, Antalya’nın tarihi simgeleriyle ilgili çeşitli resimler üretecekler. Çalıştayın açılışında, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğrencileri, mini bir senfoni dinletisi de sundu.
Başkan Hakan Tütüncü de Dokuma’nın sosyal tesislerinde yapılan çalıştayı ziyaret ederek, öğrencilerin resim çalışmalarını yakından inceledi. Öğrencilere ve öğretmenlerine başarılar dileyen Tütüncü, yaptığı açıklamada “Resim çalıştayı, müzik dinletisi, cirit gösterisi ve uçurtma şenliği gibi çok farklı etkinliklerle Dokuma, kapılarını Antalyalılara açtı.” dedi.
Dokuma kültürün ve sanatın hizmetinde
Dokuma’nın, halka açtıkları 238 dönümlük park alanında bitki temizliği ve çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiğinin bilgisini veren Başkan Tütüncü, Dokuma Projesi Çalışma Grubu’nun, parkta ne yapılacağı ile ilgili raporunun açıkladığını belirti. Tütüncü, o rapor istikametinde alan içerisindeki binaları kültüre, sanata, bilime yönelik çalışmaların yapılmasına tahsis edeceklerini kaydetti.
Öğrencilerin, Dokuma’da sanatsal etkinlik icra etmelerinden mutluluk duyduğunu ifade eden Tütüncü, “Dokuma’yı halka açmak, kültürün, sanatın hizmetine tahsis etmek önemli bir hedefti. Bu hedefe gerçekleştirmek için zamana ve sabra ihtiyaç var. Sabırla çalışıyor ve Dokuma’yı halka kazandırmaya murat ediyoruz. Muradımıza da erişeceğiz.” diye konuştu.
Dokuma’da senfoni
Tütüncü, ATSO Güzel Sanatlar Lisesi ile işbirliği içerisinde Dokuma’da resim çalıştayı düzenlediklerine değinerek, konuşmasını şöyle tamamladı. “Resim çalıştayında, Antalya ile ilgili çeşitli resimler üretilecek. Üretilen bu eserlerin belediyemizin çeşitli tesislerinde sergilenecek. Öğrencilerimiz, çalıştayda hem eğitimlerini sürdürüyor hem de şehrimizin, belediyemizin tarihine not düşüyorlar.
Dokuma’nın o ıssız, terk edilmiş, içinde in- cin’in top oynadığı bir görüntüsünden,Beethoven, Mozart, Çaykovski’nin bestelerinin sesleri içerisinde güzel bir çalıştayın düzenlendiği bir yere gelmesi büyük bir gelişmedir.”
Dokuma’nın halkla buluşmasına önemli bir katkı sağlayacak olan çalıştay, 15 Mayıs’ta sona erecek. Çalıştayda üretilen eserler, 20 Mayıs’ta sergilenecek. Kepez’deki okulların, çalıştayı ziyaret etmesi sağlanacak.
Başkan Tütüncü’ye ziyaret sırasında Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy da eşlik etti.