Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Tütüncü\'den iki okul müjdesi
3 Mayıs 2015, Pazar - 10:45Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, arsa tahsisleriyle, arsaların mülkiyet ve imar problemlerini çözerek ve merkezi idarenin desteğini alarak ilçeye yeni okul binaları kazandırmaya devam ediyor.
Başkan Hakan Tütüncü, tapu tahsisi ve imar haklarıyla gecekondudan modern bir şehre dönüşümünü sağladığı Ahatlı ve Yeni Doğan mahallelerine söz verdiği okul binalarını kazandırıyor.
6 yılda 37 okul
\"Eğitim bizim için çok önemli.\" diyen Başkan Tütüncü, \"Eğitim yatırımlarına çok önem veriyoruz. Gerek Milli Eğitim Bakanlığımız gerekse hayırsever işbirliği ve belediyemizin çalışmalarıyla 6 yılda 37 ayrı okulu ilçemize kazandırdık.\" açıklamasını yaptı.
İki mahalleye 50 derslik
Mülkiyet problemlerini çözdükleri arazilerin üzerine yeni okulların inşa edilmesine devam edildiğini belirten Tütüncü, açıklamasında şunları söyledi:. Ahatlı\'da 9 bin 600 m2’lik alana 36 derslikli bir ilkokul inşa edilecek. Bu okul son derece önemli bir yatırım olacak. Okul ihtiyacı hızla artan mahallede, yeni bir eğitim kurumuna ihtiyaç vardı. Yatırım programına alınan bu okulumuz, en kısa sürede projelendirip ihale aşamasına gelecek.
Gelişen mahallelerimizden bir tanesi olan Yeni Doğan Mahallemize de 24 derslikli okul binası inşa edilecek. Okul binası, Meclis kararıyla belediyemizin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tahsis ettiği 4 dönümlük arsaya yapılacak. Bu okul ihale aşamasına geldi. Bu eğitim yatırımlarıyla Ahatlı, Kültür ve Yeni Doğan’ın okul ihtiyacı ortadan kalkmış olacak.\"
Bölgeye Türkiye\'nin en güzel lisesini de yaptırdı
Kepez\'de, yoğun bir genç nüfusun yaşadığına dikkat çeken Tütüncü, çocuklara ve gençlere çocuklarımıza yeni eğitim imkanlarını sunabilmek için çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.
Başkan Tütüncü, 1. döneminde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kepez Belediyesi işbirliğiyle Yeni Doğan Mahallesi\'ne,16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu; Kepez Belediyesi\'nin himayesinde, hayırsever desteğiyle de Kültür Mahallesi\'ne 24 derslikli, 200 kişilik pansiyon binası olan Mahmud Celaleddin Ökten İmam Hatip Lisesi inşa edilmişti.