Son Haberler
- Başkan Kocagöz’den, otizmli bireylerin ailelerine müjde!
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
Kepez’in ana arterleri yenileniyor
22 Nisan 2015, Çarşamba - 11:02Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan ilçesindeki ana arterlerin yenilenme çalışmalarını inceledi.
Yenimahalle, Yeniemek ve Gündoğdu mahallelerini birbirine bağlayan yollar, güzelleşiyor. Bu mahalleleri birbirine bağlayan ara yolları belediyesinin tamamladığını hatırlatan Başkan Tütüncü, “Ama ana yollarla ilgili eksiklikler devam ediyordu. Aliye İzzetbogavic Caddesi, Seyhan ve Ceyhan Caddelerinin modernleşmesi gerekiyordu. Şu anda Ceyhan Caddesi tamamlanıyor. Büyükşehir ile ana yollarımızı en modern şekilde yapılmasının mutluluğunu taşıyoruz. Kepez’in bundan sonra yolu açık diyoruz” diye konuştu.
Hava muhalefeti geciktirdi
Yağmurların bu yıl uzun sürmesiyle alt ve üstyapı çalışmaların uzun sürdüğünü belirten Tütüncü, vatandaşın yaşadığı mağduriyetin farkında olduklarını vurguladı. Her alt yapı hizmeti gelirken vatandaşların az ya da rahatsız olabildiğini belirten Tütüncü, “Ama zahmet olmayınca rahmet de olmuyor. Buradaki bu çalışmalar bitince, her şeyi geride bırakmış olacağız. Geriye bakınca güzel bir cadde, esnaf için güzel bir ticari ortam sağlamış olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Büyükşehir ile Kepez ele el verince, Kepez’i güzelliklere taşıyoruz.” şeklinde konuştu.
Vatandaşla buluştu
Cadde yenileme çalışmasını incelerken esnafın çay içme davetlerini de kırmayan Tütüncü, vatandaşla kucaklaştı. Romenler kahvesine de giren Tütüncü, esnaf ile vatandaşa hal hatır sordu. Vatandaşın kendisinden bir dilekleri olup olmadığını da soran Tütüncü, istekleri not etti. Hava muhalefeti nedeniyle yenileme çalışmalarının gecikmesini de halka açıklayan Tütüncü, “Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz. Ama her ne yapıyorsak Kepez için.” dedi.