Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Duraliler’e imar müjdesi
15 Nisan 2015, Çarşamba - 10:05Yıllardır imar planlarının yapılmasını bekleyen Duraliler Mahallesi’ni ziyaret eden Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, seçimin hemen ardından bu sorunun çözüme kavuşacağını müjdeledi.
AK Parti İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan, belediye meclis üyeleri ve muhtarların da katılımıyla 8 evi ziyaret eden Başkan Tütüncü, yeni çalışmalarını duyurdu.
Hükümet, Büyükşehir işbirliğiyle
Mahalle sakinleri tarafından sevinçle karşılanan Tütüncü, verdikleri sözleri birer birer gerçekleştireceklerini söyledi. Duraliler sakinlerinin en çok beklediği imar sorununu çözüme kavuşturacaklarını belirten Tütüncü, “İmar çalışması kararını belediyemizin meclisinden geçirdik. Ardından İçişleri Bakanlığı’ndan kamu yararı kararı alınması için müracaat yaptık. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan da Toprak Koruma Kurulu kararını da aldık. İnşallah seçimler öncesinde İçişleri Bakanlığı’ndan kamu yararı kararını alarak, seçimler sonrası imar çalışması yapabilecek seviyeye geleceğiz.” diyerek, imar çalışmasındaki süreci dile getirdi.
Kimse tereddüt etmesin
Bu işin tamamlanacağından kimsenin tereddüdü olmaması gerektiğini ifade eden Tütüncü, bugüne kadar 23 bin Kepezliye tapularını verdiklerini örnekledi. Hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi üçlüsünün bu sorunu çözüme kavuşturacağını vurgulayan Tütüncü, “Bu işler akşamdan saba olacak işler değil. Sıkı sıkı çalışmak, takip etmek gerektiren işler. Nasıl Altınova’nın 30 yıldır çözülmemiş imar sorununu biz çözdüysek, 15 yıldır bekleyen Varsak’ı çözdüysek, 33 yıldır bekleyen 2B problemini biz çözdüysek, burayı da çözeceğiz. Artık tünelin ucunda ışık göründü.” dedi.
Batı Çevre Yolu’nun önü açılacak
Avni Tolunay Mahallesi ile birlikte Duraliler’in imar sorununu çözeceklerini ilan eden Tütüncü, böylece Batı Çevre Yolu’nun yapımının da önünü açmış olacaklarını ifade etti. Bu iki mahallenin Kepez’in en güzel yerleşim yerlerinden biri olacağını belirten Tütüncü, “Konyaaltı’nda çok kaliteli inşaatlar yapılmakta ve yüksek bedellerde alıcı bulmakta. İnşallah imardan sonra da buralarda güzel konutlar, villalar yükselecek. Yapılan inşaatlar yüksek bedellere satılacak.” dedi.
Aile sağlığı merkezi geliyor
Duraliler Mahallesi’ndeki sitelerin bulunduğu bölgeye cami sözünü de yerine getirdiklerini anlatan Tütüncü, hayırseverler aracılığıyla bu işi tamamlayacaklarını söyledi. Pazar alanına aile sağlığı merkezinin yapımı için önümüzdeki günlerde temel atacaklarını belirten Tütüncü, “Doktor evimize yakın olsun demiştik. Bu sözün gereğini yapma vakti geldi, önümüzdeki günlerde temeli atılıyor. Artık doktor Duraliler’in merkezinde olacak.” dedi.
Kadınlara yönelik lokal
Kadınlara yönelik meslek edindirme kursu ve kadınlar lokali de yapılacağını belirten Tütüncü, bu sözlerin hepsini yerine getireceğinin altını çizdi.