Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Prof. Canatan’dan kadınlara sağlık bilgileri
3 Nisan 2015, Cuma - 15:42Kepez Belediyesi ile AKHAV işbirliğiyle, Akdeniz Kan Hastalıkları Vakfı Başkanı ve Antalya Genetik Hastalıklar Tanı Merkezi Müdürü Prof. Dr. Duran Canatan, ‘kadının genetik kan sağlığı’ başlıklı seminerler sunacak.
Tüm Antalyalılara açık olan ücretsiz seminerler, 7 Nisan’da AKMEK Duacı Kurs Merkezi, 14 Nisan’da AKMEK Varsak Kurs Merkezi ve 17 Nisan’da AKMEK Varsak Kurs Merkezi’nde yapılacak. Ücretsiz olan söyleşilerin hepsi, saat 14.30’da başlayacak.
Down sendromunu anlatıyor
Annenin yaşı arttıkça bebekte down sendromu görülme sıklığının arttığını anlatan Prof. Canatan, bu kapsamda 20’li yaşlarda 1250, 30’lu yaşlarda 750, 35’li yaşlarda 250, 40’lı yaşlarda ise her 100 hamileden birinin down sendromlu bebek taşıdığını söyledi. Down sendromunun, 2 olması gereken 21\'inci kromozomun 3 kopya olabildiğini anlatan Canatan, “Bu nedenle \'Trisomi 21\' olarak da adlandırılır. Genellikle zeka problemi ve kalp hastalığı ile seyreden bir sendromdur. Yaklaşık 700-800 gebelikte bir görülür.” diye konuşarak, kadınları uyarıyor.