Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Göç yolunda yürüyecekler
25 Mart 2015, Çarşamba - 10:10Kepez Belediyesi, ücretsiz bir sağlık ve spor hizmeti olarak başlattığı doğa yürüyüşü etkinliği ile kentte yaşayanları, doğa ile buluşturmaya devam ediyor.
Sağlıklı bir yaşam sunmayı, çocukların doğayı tanımasını amaçlaşan yürüyüş etkinliğinin 3. Yörüklerin göç yolunda olacak. Yürüyüş, doğa rehberi ve milli dağcı Ömer Faruk Gülşen liderliğinde yapılacak.
Katılımcılar, Gülşen’in liderliğinde Korkuteli Söğütçü ve Esenyurt köyleri arasındaki 10 km.lik parkuru yürüyecek. Yürüyüşe katılacak olanlar, baharın yeşil örtüsü altındaki Korkuteli Ovası’nı, keçi ve koyun sürülerini, yabani hayatı ve köylerdeki yaşamı, Yörük göç yolunu görme imkânı bulacaklar.
Yürüyüş, 28 Şubat\'ta Cumartesi günü saat 09.00da başlayacak. Yürüyüş için Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)’nin önünde 8.30’da toplanılacak ve buradan katılımcılar Kepez Belediyesi’nin otobüsleriyle yürüyüş alanına götürülecek. Yürüyüş bittikten sonra katılımcılar yine otobüslerle EBKM’ye getirilecek.
Sağlık sorunu olmayan herkes ücretsiz olarak düzenlenen doğa yürüyüşüne katılabilir. Yürüyüşe katılmak isteyenler, 326 62 23 no’lu telefonu arayarak isimlerini yazdırabilirler.