Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Aynı ortamda çocuklara dört dörtlük hizmet
20 Mart 2015, Cuma - 10:30Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak Sakarya Ortaokulu ve Varsak Ortaokulu 2. ve 3. sınıf öğrencilerini, öğretmenleriyle birlikte belediyede misafir etti.
Özgüven kazanmaları ve belediyeciliği tanımaları amacı ile davet edilen öğrenciler, halkla ilişkiler görevlileri eşliğinde belediyenin hizmet birimlerini gezdiler. Belediyeciliği yerinde öğrenen öğrenciler, başkanlık makamını da gezdiler. Öğrenciler daha sonra meclis salonunda Başkan Hakan Tütüncü ile bir araya geldi.
Varsaklı çocuklara etüt merkezi
Tütüncü, sohbet ettiği, sorularını cevaplandırdığı öğrencilere belediyecilik hakkında bilgi verdi. Varsaklı öğrencilere hizmet müjdesi de veren Tütüncü, çocuklara müjdelerle ilgili şunları söyledi: “Kepezpark Varsak’ın içerisindeki Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nda güzel bir etüt merkezi açtık. Merkezde, öğretmenler eşliğinde okulda gördüğünüz derslerle ilgili etüt yapabilme imkânınız var. Yüzme havuzu kompleksinin içerisinde gençlik merkezi ve bilgi evi de bulunuyor. Çok cüzi bir ücret alacağınız Kepez Genç Kart’la, etüt ve gençlik merkezi ile bilgi evinden, yüzme havuzundan faydalanabileceksiniz.”
Sinemayı çocukların ayağına getiriyoruz
Kepezpark Varsak’ın içerisine 4 salonlu güzel bir sinema soluna binası inşa ettiklerini aktaran Başkan Hakan Tütüncü, “İnşası bittikten sonra öğrencilerimiz birçok filmi ücretsiz izleyebilecek. Sinemayı Varsaklı çocuklarımızın ayağınıza getiriyoruz. Çocuklarımız, Kepez Park Varsak kompleksi içerisinde ders çalışabilecek, kitap okuyabilecek, bilgisayar kullanıp internete girebilecek, yüzme, basketbol, futbol spor branşlarını yapabilecek ve aynı alanda film izleyebilecek, aileleriyle, arkadaşlarıyla dinlenip, eğlenebilecekler.”
Tütüncü’nün istekleri
Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasının sonunda öğrencilerden şu isteklerde bulundu: “Derslerinize çok iyi çalışın. Kitap okumayı alışkanlık haline getirin. Herkese sevgi ve saygı ile yaklaşın. Anne ve babalarınıza sevgi ve saygının en güzelini gösterin. Hayatın ve bir mesleğin içerisinde olduğunuz zaman ülkemizi, milletimize, devletimize ve insanımıza faydalı olmak için gerekli gayreti gösterin.”
Tütüncü, konuşmasının ardından günün anısına fotoğrafı çektirdiği öğrencilere, Vehbi Vakkasoğlu’nun “Öğretmenin Not Defteri” adlı kitabını ve Kepez Belediye Tiyatrosu (KBT)’nun “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyununun davetiyesini hediye etti.