Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Dedeler ile torunlar Çanakkale’de
19 Mart 2015, Perşembe - 10:09Kepez Belediyesi ile Muharip Gaziler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Çanakkale Savaşı Fotoğrafları Sergisi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gaziler ile öğrencilerin katılımıyla açıldı.
Çanakkale ile ilgili etkinliğe çocukları davet ettiklerinin altını çizen Başkan Tütüncü, Çanakkale ruhunu aktarmak istediklerini söyledi.
Fotoğraf güzel oldu
Bu sergide hem gazilerle, hem de çocuklarla birlikte olmak istediklerini belirten Tütüncü, “Bir anlamda dedeler ile torunlar, çok anlamlı bir etkinliğin açılışını yaptılar, dedirtecek kadar anlamlı bir fotoğraf karesi oluşturdu. Bizim Çanakkale ruhunu gelecek kuşakları aktaramamız demek, Çanakkale ruhunu yaşatamamız demektir. Mutlaka gelecek kuşaklara Çanakkale ruhunu aktarmamız gerekir. Bizim için çok büyük önceliği sahip olan çocuklarımızı önemsiyoruz.” diyerek bu isteğinin nedenini açıkladı.
Bu ruhu genç kuşaklara aktarmalıyız
Açılışa katılan öğrencilere seslenen Tütüncü, şöyle konuştu; “Sevgili çocuklar, üzerinde yaşadığımız, hürriyeti doya doya yaşadığımız bu topraklar, bundan 100 yıl evvel dönmeyi düşünmeden siperden çıkar çıkmaz, temiz alnından vurulup düşen dedelerimiz sayesinde bize kaldı. Bu dedelerimiz, bizim burada huzurla yaşayabilmemiz için cepheye atıldılar. İnşallah sizler de dedelerimizin aziz hatıralarını, destansı hikayelerini anlamlandıracak, güzel kılacak şekilde kendinizi geleceğe hazırlayacaksınız. İnşallah sizlerde, sizden sonraki kuşaklara Çanakkale ruhunu anlatacaksınız.”
Çeliği yendiğimiz zafer
Genel Kurmay Başkanlığı’nın arşivinden aldıkları fotoğraflarla, sergiyi oluşturduklarını açıklayan Muharip Gaziler Derneği Antalya Şubesi Başkanı Emekli Albay Abidin Sezer, Çanakkale Savaşı’nın Türk milletinin yazdığı bir destan olduğunu söyledi. Çanakkale ruhunu tüm benliğimizde yaşamamız gerektiğini ifade eden Sezer, “Türk insanının kalbi insan sevgisiyle dolu. Allah’a olan inancıyla, iman gücüyle çeliği yendiği zaferin adıdır Çanakkale ruhudur.” dedi.