Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’de park sayısı artıyor
16 Mart 2015, Pazartesi - 10:10Kepez Belediyesi, yeni park çalışmalarıyla, ilçede kişi başına düşen aktif yeşil alan miktarını her geçen gün artırıyor.
Kent parkı, mesire alanı gibi büyük yeşil alanları yakın bir zamanda ilçeye kazandıracak olan Kepez Belediyesi, mahalle parklarının yapımı da önem veriyor.
Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2015 yılı yatırım programına aldığı 25 mahalle parkının yapımlarını, program dahilinde sürdürüyor. Yatırım programındaki parklardan bir tanesi Varsak Demirel Mahallesi 1974 Sokak’a inşa ediliyor. 2 dönüm alan üzerinde yapımına başlanılan yeşil alanda, park spor aletleri, çocuk oyun parkı ekipmanları, pergole, piknik masası ve banklardan oluşan ahşap mobilyalar olacak. Çim ekilecek olan parklara çeşitli türde çiçek ve ağaç da dikilecek. Park ve Bahçeler Müdürlüğü bürokratları, parkın yapımını bu yıl içerisinde tamamlayacaklarını bildirdiler.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde Demirel Mahallesi’ne, içerisinde Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nun ve masal parkının olduğu Kepezpark Varsak ve iki yeni park kazandırılmıştı.
Tütüncü’nün, 6 yıllık iktidarında ilçede milyon 696 bin m2 yeşil alan oluşturuldu.