Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Yollar açılıyor Varsak güzelleşiyor
16 Mart 2015, Pazartesi - 09:03Kepez Belediyesi, şehirleşme sürecine katkısından ve bölgesine hizmetlerin daha hızlı gelmesini sağlamasından dolayı önem verdiği yeni yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Fen İşleri Müdürlüğü, bugüne kadar 100 kilometreden fazla yeni yol kazandırdığı Varsak bölgesinde, bazı caddelerin açılmamış olan bölümlerin açıyor. Bu kapsamda Varsak Karşıyaka Mahallesi\'nde Yavuz Sultan Selim Caddesi\'nin, 1 kilometrelik, yine aynı bölgedeki İsmet Paşa Caddesi\'nin 309 metrelik kapalı olan kısmı açıldı.
Yeni yol çalışması sonrası iki cadde birleştirildi. İki caddenin birleştiği kavşağın doğusunda yer alan ve orman içerisinden geçen Karacabey Caddesi ise Orman Bölge Müdürlüğü\'nden gerekli izinler alındıktan sonra açılacak. Açılan yeni caddelerin yağmur suyu drenaj alt yapısı da inşa edildi.
Caddeler buluştu
Diğer yol açma çalışması ise Varsak Demirel Mahallesi\'ndeki Hz Ebubekir Caddesi\'nde gerçekleştirildi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iş makineleriyle başlattıkları hummalı bir çalışma sonrasında 30 metre genişliğinde, 1130 metre uzunluğundaki caddenin kapalı olan 850 metrelik bölümünü açık hale getirdi.
Kepezpark Varsak\'ın batısından geçen ve Süleyman Demirel Bulvarı\'nda başlayan cadde, Zübeyde Hanım Caddesi\'ne bağlandı. Caddenin yağmur suyu kanalizasyonu da yapıldı.
Fen İşleri Müdürlüğü bürokratları, açılan yolları asfaltını yaz aylarında dökeceklerini ifade ettiler.
Konutlaşmanın olmadığı bölgelerde açılan yolların, imara uygun yapılaşmayı başlatması bekleniyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü\'nün 6 yılık hizmet döneminde ilçede 370 km yeni yol açıldı.