Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’de Çanakkale fotoğrafları sergisi
13 Mart 2015, Cuma - 14:33Muharip Gaziler Deneği Antalya Şubesi, Genel Kurmay Başkanlığı arşivinden elde ettikleri fotoğraflardan oluşan ‘Çanakkale Savaşları ve Savaş Fotoğrafları’ sergisini Kepez’de açıyor.
Kepez Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen sergi, 18 Mart’ta Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde Antalyalılara sunulacak. Açılış kurdelesini saat 14.00’te Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü ile Muharip Gaziler Deneği Antalya Şubesi Başkanı Zeynel Abidin Sezer’in birlikte keseceği sergi, 31 Mart’a kadar sürecek.
Sergide 58 Çanakkale, 42 Suriye ile Filistin, 28 Balkanlar ve 5 tane de Doğu cephesinde elde edilmiş görsellerden seçmeler sunulacak. Fotoğrafları izleyen yeni neslin özgüven kazanması ve şehitlerine saygıyı arttıracak olan serginin ana teması, Çanakkale Savaşı fotoğraflarından oluşuyor.
Bu fotoğraflarda ise savaşa hazırlık ve savaş dönüşü, sıhhiyelilerin cepheden yaralı asker taşıması, sahra hastaneleri, kullanılan silahlar ile cephedeki sıcak temasın yaşandığı anlar yer alıyor. Hangi şartlarda savaşıldığı, çekilen zorluklar ve düşman ordusunun durumu hakkında fikirler veren fotoğraflar, önceki yıllarda Ankara’da sergilenmişti.