Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Kepez’e 250 bin lale
13 Mart 2015, Cuma - 10:54Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, vatandaşlara daha yaşanılabilir bir Kepez için her alanda çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti.
Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parklar, meydanlar, bahçeler, kavşak, refüj ve yürüyüş gibi birçok yere, lale, sümbül, nergis ve diğer mevsimlik bitkiler dikti. Kepez Belediyesi, Mart ayı ortalarında açmaya başlayan ve Nisan ayı içerisinde de normal boyutlara ulaşan 250 bin laleyle ilçede görsel bir şölen sunuyor.
Başta, Kepez Kent Ormanı, Seyir Terası gibi mesire alanları olmak üzere toplamda 250 bin lale, 550 bin mevsimlik bitki, 50 bin sümbül, 20 bin nergis ve 19 bin ağaç, Kepez ilçesinin bütün mahallelerine dikimi gerçekleştirildi. Vatandaşlardan gelen yoğun talep doğrultusunda ise Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri yeni bitkilerin dikimine ise devam ediyor.
İlçenin altyapı gelişmesinin yanında estetiğine de büyük önem verdiklerini belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir ilçe sunmak için çalışmalara devam ediyoruz. İlçe bahar aylarında dikilen çiçeklerle hem estetik hem de duygulara hitap ediyor.” dedi.