Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Türküleri Çanakkale şehitleri için söylediler
12 Mart 2015, Perşembe - 11:38Kepez Belediyesi THM Topluluğu, Çanakkale Deniz Zaferi\'nin 100\'üncü yıldönümü kapsamında Çanakkale şehitlerini anma konseri düzenledi.
Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’ndeki konseri, eski Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Ak Parti Kepez İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kepez Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda sanatsever izledi.
Şef Mahmut Özmen yönetimindeki THM korosu, Türk askerinin Çanakkale Savaşı’nda yazdığı destanı anlatan türküleri seslendirdi.
Konserde, “Çanakkale içinde, cabur dağdan kuş geliyor, şahinin ağıtı, mezar arasında harman olur mu, bu dağlarda kar olmaz, havada bulut yok, Mihrali Bey, mızıka çalındı düğün mü sandın, ben bir Yakup idim kendi halımda, vardım ki yurdundan ayak göçürmüş, Sarıkamış, elma attım yuvarlandı, al yeşil dökün anneler ve İzmir’in Kavakları” türküleri icra edildi.