Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Perge’nin dünü bugünü
11 Şubat 2015, Çarşamba - 10:16Antalya Arkeoloji Müzesi, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde ‘Perge Antik Kenti’nin Dünü Bugünü’ adlı fotoğraf sergisini açtı.
Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Özsoy, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Erdal Çelik ile Toros Meslek Lisesi öğrencilerinin katıldığı sergi açılışında, Müze Müdürü Mustafa Demirel ve yardımcısı Mustafa Samur bilgiler verdi.
Ücretsiz olarak 20 Şubat’a kadar izleyebileceğiniz sergide, Perge’den çıkan ve şu anda müzede sergilenen buluntuları gösteren fotoğraflar da yer alıyor.
Son 3 yıllık kazı çalışması anlatılıyor
Aksu’daki antik kentte 1946 yılından bu yana arkeolojik kazı çalışması yapıldığını hatırlatan Mustafa Demirel, 2012 yılından itibaren de kazı başkanlığını müzesine geçtiğini söyledi.
Akdeniz Üniversitesi işbirliğiyle sürdürdükleri kazı çalışması boyunca yapılanları gösteren fotoğrafları gösterdiklerini anlatan Demirel, “Perge’de temizlik, çevre düzenlemesi ve restorasyon çalışması yapmadan önceki ve sonraki halini gösteren fotoğraflarla sergiyi oluşturduk. Amacımız kazı başkanlığımız döneminde yaptıklarımızı anlatmak. Bunun anlamı bizden önceki kazı başkanlığı yapmış olan değerli akademisyenlerden daha verimli çalıştığımızı göstermek değil. Perge’de bizden önceki kazılarda, bilimine ve arkeoloji dünyasına çok değerli katkılar yapıldı.” diye konuştu.