Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Her mahallede kalp sağlığı taraması
11 Şubat 2015, Çarşamba - 10:11Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile işbirliğine giren Kepez Belediyesi, gezici sağlık TIR’ıyla tüm mahallelerde kalp sağlığı taraması hizmeti sunuyor.
Evde bakım hizmetinin ardından önceden duyurusu yapılmış mahallelere giden tam donanımlı TIR’da, erken tanı yapılıyor. Her Salı ile Perşembe günleri yapılan tarama öncesinde, muhtarlıklar aracılığıyla vatandaşlar haberdar ediliyor.
Bulgular anında paylaşılıyor
Vatandaşlara kalp sağlığı ve son tedavi yöntemleri konusunda eğitim verilirken, tansiyonlarına bakılıyor, kan testiyle ve total kolesterol ve şeker ölçümü yapılıyor. EKG (Elektrokardiyografi) çekiminden sonra, sonuçlara bakan uzman doktor muayene yapıyor. Tespit edilen hastalarla ön muayene bulguları paylaşılıyor, izlenmesi gereken yollarla ilgili bilgiler veriliyor, tavsiyeler sunuluyor.
Hedef sağlıklı Kepezliler
Amaçlarının genç yaşlarda da sıkça görmeye başladığımız kalp krizi vakalarının erken tanı yöntemiyle önüne geçmek olduğunu belirten Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, toplam 16 mahallede 3 bin kişiyi sağlık taramasından geçireceklerini söyledi. Bir yandan da kalp hastalığına karşı ilçe halkını bilinçlendirmek istediklerini belirten Tütüncü, sağlıklı bir Kepez için çalıştıklarını söyledi.
Sağlık TIR’ın güzergahı
Sağlık TIR’ın bugün Yeşilyurt Mahallesi’nde 09.00’dan itibaren hizmet verecek. Sonrasında ise 17 Şubat’ta Duraliler Mahallesi, 19 Şubat’ta Yenidoğan, 24 Şubat’ta Karşıyaka, 26 Şubat’ta Yeni Emek, 3 Mart’ta Habipler, 5 Mart’ta Teomanpaşa, 10 Mart’a Fevzi Çakmak ve 12 Mart’ta Baraj Mahallesi’nde olacak.