Son Haberler
- DokumaPark’ta ‘kaya resimleri’ sergisi kapılarını açtı
- Kepez’de parklar şenleniyor, çocuklar eğleniyor
- Kepez, Kocagöz ile değişimi yaşıyor
- Başkan Kocagöz’den başarılı öğrencilere burs müjdesi !
- Başkan Kocagöz, söz verdi yapıyor
- Kepezli öğrenciler, Bilim Merkezi ile yapay zekayı keşfediyor
- Kırkpınar Başpehlivanı Zeybek’ten, Başkan Kocagöz’e ziyaret
- Başkan Kocagöz, Seyir Terası’nda vatandaşlarla kucaklaştı
- Kepez’den yeşil alanlara duyarlılık tabelası
- Başkan Kocagöz’den küçük Seher’e bisiklet
Gülveren’de kentsel dönüşüm
10 Şubat 2015, Salı - 10:01Kepez’in yeni cazibe merkezi olacağı Gülveren Mahallesi’nin bir kısmını kapsayan gecekondu bölgesinde yapılacak olan kentsel dönüşüm projesini mahalle halkına anlatan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, Nisan ayında referanduma gidileceğini müjdeledi.
Başkan Tütüncü’nün Gülveren Mahallesi’ne yaptığı ziyarete, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf İşeri, Kadın Kolları Başkanı Fatma Tutan’da katıldı.
Dönüşümse dönüşüm, tapuysa tapu
Mahalle halkı arasında yapılacak referandumdan çıkacak karara göre tapu verileceğini ya da kentsel dönüşüm başlatılacağını belirten Tütüncü, sürecin hızlanmasıyla 2 ay sonra referanduma gidilebileceğini müjdeledi. Mahalle sakinlerinin karar vermesinin ardından hemen işlemlere başlayacaklarını duyuran Tütüncü, vatandaş ne istiyorsa onu yapacaklarının altını çizdi.
Büyükşehir\'in desteğini aldık
Büyükşehir Belediyesi ile kendi belediyesinin imkanları birleşince çözüm sürecini hızlandırdıklarını anlatan Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin Santral Mahallesinde kentsel dönüşümü başlattığını hatırlattı. Birçok ilden kentsel dönüşüm konusunda Bakanlar Kuruluna müracaatlar yapıldığını belirten Tütüncü, “Siz ne istiyorsanız o yönde adım atacağız. Bana sorarsanız, kentsel dönüşüm sizin için çok daha iyidir. Ama yok biz istemiyoruz derseniz. O konuda hiç ısrarımız yok. Ben her zaman mahalleli ne söylüyorsa onu yaparım.” diye konuştu.
Sosyal donatılar da burada olacak
Kendisi göreve gelmeden önce yapılan imar planlarına göre, bölgenin ihtiyacını karşılayacak sosyal donatı alanlarının burada yapılmasının belirlendiğini belirten Tütüncü, “Eğer tapu isterseniz, buradaki donatı alanlarını biraz daha küçülterek, konut alanlarını biraz daha büyütebiliyoruz. Ama nüfusa paralel olarak ihtiyaç duyulan okul, park, otopark, kütüphane alanlarını kaldırabilme imkanı yok.” şeklinde bilgilendirme yaptı.
Vatandaş para ödemeyecek
Her hak sahibine kullandığı yerin metrekaresinin yarısı kadar daire tapusu düştüğünü ve vatandaşların daire tapuları için hiç para ödemeyeceklerini söyleyen Tütüncü, “İnşaat süresince taşınma ve kira yardımı görecek vatandaşlar, önerilen projeyle daha çok yeşile ve sosyal alana sahip olacaklar.” dedi.